28 Haziran 2012 11:03

Ulusu Deresini tabakhaneler kirletiyor

Bolu’nun Gerede ilçesinde geçtiğimiz aylarda sağlıksız çalışma koşullarına isyan ederek iş bırakan deri işçileri kendi taleplerinin yanında Ulusu Deresinin tabakhanelerin atıklarıyla kirletildiğini dile getirmişlerdi.Konuyla ilgili konuştuğumuz bir deri işçisi tabakhaneler atıklarını Ulusu Deresine boşaltmadan önce dereni

Ulusu Deresini tabakhaneler kirletiyor

Paylaş
Çağlar Kazak

Konuyla ilgili konuştuğumuz bir deri işçisi tabakhaneler atıklarını Ulusu Deresine boşaltmadan önce derenin temiz olduğunu belirterek, “Burada balık tutardık, hayvanlarımız buradan su içerdi. Patronlar buraya fabrikaların atıklarını boşaltmaya başladığından beri dere simsiyah akmaya başladı. Balıklar öldü. o pis koku tüm Gerede’ye yayıldı” dedi.

Bir diğer deri işçisi de derinin kirliliğinin çevre köyleri de etkilediğini dereden su içen hayvanların telef olduğunu anlatarak “Atıkları atmak için filtreleme sistemi var fakat patronlar bu sistemi kullanmıyor. Atıklar dereye ne zaman bırakılsa çok pis koku yayılıyor. Artık Ulusu Deresi’nin kirletilmemesini istiyorum” diye konuştu. (Bolu EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Darıca’da Siirtliler sahil gecesinde buluştu

SONRAKİ HABER

Gazeteci Kürşat Akyol, memleketi Ödemiş'te toprağa verildi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa