‘Pankart asan kadınlar darp edildi’

‘Pankart asan kadınlar darp edildi’

HALKEVLERİ ve ESP üyeleri, AKP Adana il binasına pankart asan kadınların dershane çalışanları ve müdürü tarafından darp edilmesini kınadı.Halkevleri ve ESP üyeleri, İnönü Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Adana Halkevleri Şubesi Başkanı Melihat Bozkurt, kadınların taleplerini bir kez daha dile getirmek için AK

HALKEVLERİ ve ESP üyeleri, AKP Adana il binasına pankart asan kadınların dershane çalışanları ve müdürü tarafından darp edilmesini kınadı.

Halkevleri ve ESP üyeleri, İnönü Parkı'nda basın açıklaması yaptı. Adana Halkevleri Şubesi Başkanı Melihat Bozkurt, kadınların taleplerini bir kez daha dile getirmek için AKP il binasına pankart astığını belirterek, dershane çalışanlarının ve müdürünün kadınlara saldırıp bir saat boyunca darp ettiğini ifade etti. Bozkurt, “Bir saat boyunca yerlerde sürüklenerek darp edildik. Darp edilmemize ses çıkarmayıp izlemeyi tercih eden polisler tarafından Kabahatler Kanunu'ndan 169 TL olmak üzere para cezaları kesildi. Halkevci kadınlar ve üniversiteli kadınlar kolektifi, geçmişten bugüne tüm dünyada kürtaj hakkı için eylem yapan kürtaj yasağını delmek için yaşamı, mesleği pahasına bu mücadeleyi yürüten kız kardeşlerinin, bedel ödeyerek kazandığı bu hakkı dinci gericiliğin, ayrımcılığın, piyasacılığın ucuz politika ve söylemine teslim etmeyecektir. Bizler bu konuyla ilgili suç duyurusunda bulunacağız” dedi. (ADANA)

www.evrensel.net