Muhasebeciler ve mali müşavirler dernek kurdu

Muhasebeciler ve mali müşavirler dernek kurdu

İSTANBUL’daki muhasebeciler ve mali müşavirler, mesleklerinin ve meslek örgütlerinin bağımsız bir yapıya kavuşması için, “İstanbul Muhasebeciler ve Denetçiler Derneğini” kurduğunu açıkladı.Derneğin tanıtım toplantısı, dün, Perpa İş Merkezi Ebruli Restaurant’ta gerçekleşti. Toplantıda konuşan Mali

İSTANBUL’daki muhasebeciler ve mali müşavirler, mesleklerinin ve meslek örgütlerinin bağımsız bir yapıya kavuşması için, “İstanbul Muhasebeciler ve Denetçiler Derneğini” kurduğunu açıkladı.

Derneğin tanıtım toplantısı, dün, Perpa İş Merkezi Ebruli Restaurant’ta gerçekleşti. Toplantıda konuşan Mali Müşavir Hasan Hüseyin Kırmızıtoprak, derneğin, TÜRMOB ve bağlı odalardaki statükocu, bürokratik ve  devletçi yapılanmadan kurtarmak için çaba göstereceğini söyledi. Yeni Ticaret Kanununda son yapılan değişikliklerle birçok haklarının gasp edildiğini aktaran Kırmızıtoprak, her türlü angaryaya karşı, demokratik ve bağımsız bir meslek için vesayete karşı, kendi kurallarını belirleyen bir meslek örgütü için tüm meslektaşlarına dernek çatısı altında mücadele etme çağrısı yaptı. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net