Suruç’ta bomba yüklü araç patladı 1 kişi hayatını kaybetti

Suruç’ta bomba yüklü araç patladı 1 kişi hayatını kaybetti

Urfa Suruç'ta, dur ihtarına uymayan ve bombalı saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen aracın taranması sonrasında 1 kişi hayatını kaybetti.

Urfa'nın Suruç ilçesinde, dur ihtarına uymayan ve bombalı saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen aracın taranması sonrasında 1 kişi hayatını kaybetti. 

Urfa'nın Akçakale ilçesinden Suruç'a girmeye çalışan bir aracın ihbarını alan polisler ile araç içindeki 4 kişi arasında Akçakale yolu (Ziyaret) üzerinde devlet hastanesine 200 metre mesafedeki mezarlık civarında çatışma çıktı. 3 kişi araçtan atlayıp kaçarken, polisin taradığı araç büyük bir gürültü ile patladı. Araç içinde kalan ve kadın olduğu belirtilen kişi yaşamını yitirken, kaçan 3 kişide uzaklaşamadan gözaltına alındı.

Valilik tarafından yapına açıklamada ise şöyle denildi:

" "21.04.2017 tarihinde İlimiz Suruç ilçesinde saat 16.30 sularında Suruç Devlet Hastanesi yanında bomba yüklü bir araç patlamıştır. 23 Nisan ve 1 Mayıs etkinliklerini kana bulamak isteyen terör örgütü mensuplarınca hazırlanan bomba yüklü araç Suruç ilçesi yakınında bulunan Devlet Hastanesi civarında içerisinde bir teröristin bulunduğu araç patlamıştır. Meydana gelen patlama sonrası araçta bulunan bir terörist etkisiz hale gelmiştir. Patlamada ölen teröristin kimliğini belirlemek üzere kimlik tespit çalışmaları başlatılmış." (HABER MERKEZİ)
 

 

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Nisan 2017 19:50
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. izzet kurt 2 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    benim konum aslinda yorumdeğil eskibir hükümlü olarak şunu ifade etmek isterim silivriceza evi ve metris ceza evlerinde mahkum ve tutuklulara piskoloşik baski yıpratma var dayak yok ama herşeye engel kısıtlama var tüm ceza evlerin müdürleri hepp önperdeyi tarif ederler milete asilgercek mahkumlarin korkulu bakişlarin ardindadir ceza evleri şuhan dolup taşmış nebir indirim afi nedebir yasa var güngitikçe mahkum insanlar hayata ve yaşama tutanamayacak hale geliyolar biran önce silivrideki iç düzeni değiştirsinler bide asli cezaevleri müdürleri mahküm ve tutuklulararla görüştürülmüyor onun yerine baş memurlar bakiyo müdürlerise d enetim teftişyokdiye zaten hesap soranda yok siz anlayin artik

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.