İHH, Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulundu

İHH, Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulundu

İHH, iktidara yakınlığıyla bilinen Cem Küçük'ün Mavi Marmara'ya yönelik ifadelerine dair suç duyurusunda bulundu.

İnsani Yardım Vakfı (İHH), katıldığı bir televizyon programında "Cumhurbaşkanı Erdoğan, radikal İslamcılarla, Mavi Marmara'daki manyak tiplerle yolunu ayırmalı" diyen Cem Küçük hakkında 50 ayrı ilde suç duyurusunda bulundu.

İstanbul Adalet Sarayı'nda İHH Yönetim Kurulu Üyesi Avukat Gülden Sönmez, Cem Küçük'ün 17 Nisan'da Mavi Marmara'yı organize edenlere, katılımcılarına ve o düşünceyi temsil eden kesimlere hakaret içeren beyanlarda bulunduğunu söyledi. Sözlerinin tartışılmaya başlaması üzerine Küçük'ün samimi olmayan bir özür beyanında bulunduğunu ancak, bir sonraki gün çıktığı televizyon programında Mavi Marmara organizasyonuna ve İHH'ya yönelik tehditlerine devam ettiğini söyledi.

Sönmez, "Hatta hızını alamadı, tweet atanları tek tek listelediğini ve bunlarla ilgili hesap soracağını söyledi. Biz çok zahmet vermeyeceğiz, zaten Cem Küçük, bu düşüncede olan insanlarla mahkemelerde tek tek karşılaşacak. Türkiye'de şu anda 50'den fazla ilde Mavi Marmara yolcuları ve gönül verenler adliyelerde suç duyurusunda bulunuyor" diye konuştu.

Sönmez ayrıca, Cem Küçük hakkında ayrı ayrı tazminat davası da açacaklarını söyledi. 

Mavi Marmara katılımcılarından Adem Özköse ise "Muhafazakarları temsil ettiğini söyleyip televizyonlara çıkan bir grup kendini bilmez, bir grup küçük adam, ekran delikanlıları laf söylemeye çalışıyor" dedi.  

Grup, açıklamanın ardından hazırladıkları suç duyurusu dilekçelerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunmak üzere adliye binasına girdi.

Grubun ellerinde "Pelikan çetesi Müslümanlara hesap verecek" yazılı dövizler taşıdığı görüldü.

DİLEKÇEDEN...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, Cem Küçük'ün 17 Nisan'da katıldığı bir televizyon kanalında Mavi Marmara davası ve katılımcıları hakkındaki beyanları nedeniyle "Hakaret" ve "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarından hakkında dava açılarak cezalandırılması talep edildi. Aynı nedenle İstanbul dışında 50 şehirde daha Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunulacağı belirtildi. (İstanbul/DHA)

www.evrensel.net
ETİKETLER İHHCem Küçük

0 yorum yapılmış

    Yorum yapın

    Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.