Araç altında kalan tamirci ağır yaralandı

Bursa'da tamircilik yapan Hakan Usta, tamir etmek için altına girdiği aracın krikodan düşmesi sonucu ağır yaralandı.

Bursa'nın Yıldırım ilçesi Otosansit 31. blokta bulunan oto tamir dükkanında çalışan Hakan Usta ve Zekerya Demir, bir kamyoneti tamir etmek için ön kısmını krikoyla kaldırıp sehpayla sabitledi. Aracın altına giren Hakan Usta, Ümit T.'ye aracı çalıştırmasını söyledi.

Ancak Ümit T.'nin aracı vitesteyken çalıştırması sonucu, kalmyonet bulunduğu yerden kayarak Hakan Usta'nın üzerine düştü. O sırada Usta'nın yanında çalışan Zekerya Demir aracın altında kalmaktan son anda kurtuldu. Başı aracın altında sıkışan Hakan Usta, çevredekilerin yardımıyla bulunduğu yerden çıkartıldı. Olay yerine sevk edilen 112 Acil Servis ekiplerince Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Usta'nın hayati tehlikesi olduğu öğrenildi.

Kazada aracın altında kalmaktan son anda kurtulan Zekerya Demir olayı şu sözlerle anlattı:

"Aracı test etmek istediğimiz sırada benim vücudumun yarısı aracın altındaydı. Hakan usta ise aracın altından şoför koltuğunda oturan araç sahibine gaza basmasını söyledi. Araç sahibi aracı boşa almamış, arkadan itişli olan araçta, gaza basınca araç öne doğru kaydı. Hakan Usta'nın kafasının sıkıştığını gördüm. Ben de bir saniye ile kurtuldum. O sırada hemen krikoyu aracın altına sokmaya çalıştım, baktım zaman geçecek o can havli ile aracı kaldırdım Hakan Usta çırpınarak aracın altından kafasını kurtardı. Hemen çevreden yardım istedim. Gece geç saatlerdi, araç sahibi panikledi ve bir köşeye gitti. Benim yanımda çalışan Harun usta geldi onunla beraber ambulansı aradık. Doktorların söylediğine göre Hakan Usta'nın yüzündeki neredeyse tüm kemikler kırılmış.''

Araç sahbi Ümit T. gözaltına alınıdı. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Nisan 2017 13:53
www.evrensel.net