Van’da uçurtmalar özgürlüğe uçtu

Van’da uçurtmalar özgürlüğe uçtu

Van Belediyesi tarafından ‘Uçurtmalarımızı özgürlük için uçuruyoruz’ sloganıyla düzenlenen şenliğe binlerce kişi katıldı.Yaşar Kemal Parkı’nda düzenlenen ve 2 bine yakın uçurtmanın uçurulmasıyla başlayan etkinliğin ardından Xezal, Cevdet Bağca, ve Diyar konserleri gerçekleşti. Konsere B

Van Belediyesi tarafından ‘Uçurtmalarımızı özgürlük için uçuruyoruz’ sloganıyla düzenlenen şenliğe binlerce kişi katıldı.

Yaşar Kemal Parkı’nda düzenlenen ve 2 bine yakın uçurtmanın uçurulmasıyla başlayan etkinliğin ardından Xezal, Cevdet Bağca, ve Diyar konserleri gerçekleşti. Konsere BDP Van Milletvekili Özdal Üçer, Van Belediye Başkanvekili Sabri Abi, Belediye Meclis üyeleri, demokratik kitle örgütlerinin temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda Vanlı katıldı. ‘İrademe dokunma’ yazılı dev pankart asılan etkinlikte konuşan Van Belediye Başkanvekili Sabri Abi, Bekir Kaya’nın bıraktığı yerden çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “AKP tutuklamaların, baskıların hesabını verecek” dedi. BDP Milletvekili Üçer ise, “Başbakan Erdoğan’a inat Kürt halkının özgürlük mücadelesine sahip çıkacağız” dedi. (VAN)

www.evrensel.net