17 Nisan 2017 14:39

Dersim ve Bingöl'de 54 bölgedeki yasak uzatıldı

Dersim'de 31 bölgede, Bingöl'de 23 bölgede ilan edilen 'Özel Güvenlik Bölgesi' yasakları uzatıldı.

Paylaş

Dersim ve Bingöl’de 54 bölgede ilan edilen "Özel Güvenlik Bölgesi" yasağı yeniden uzatıldı. 

Dersim’de 31 bölgede daha önce ilan edilen "Özel Güvenlik Bölgeleri", 30 Nisan'a kadar uzatıldı. Dersim’de giriş ve çıkışlara yasaklanan yerler şunlar: 

Dersim merkezde Bali Deresi, Kurutlu Deresi, Sepertek, Kutu, Ahpanos-Salderesi, Laç Deresi. Ovacık ilçesinde Eroğlu Mahallesi, Mercan Dağları, Kıran Vadisi, Kınıkan Tepe, Golan Yaylası, Eğerci Mahallesi, Dülnektaşı, Karaoğlan Dağı, Yarpuzlu Mahallesi, Alisırtı Geçidi, Dalavyaylası, Karagöl Yaylası, Kurugöl Yaylası, Bastır Yaylası, Kurt Yaylası, Çeşme Yaylası, Yel yaylası, Ganikastik, Çığırlı Yaylası, Karadere. Nazimiye’de Tavuklu-Doğantaş, Dokuzkaya. Pülümür’de Yoncalık Yaylası, Sarıgül Yaylası. Hozat’ta ise Kinzir Ormanları.

BİNGÖL’DE 23 BÖLGEDE YASAK 

Bingöl merkez ve 7 ilçesinde "Özel Güvenlik Bölgesi" ilan edilen 23 bölgedeki yasak da 15 gün daha uzatıldı. 30 Nisan tarihine kadar uzatılarak girişlere yasaklanan bölgeler ise şunlar: 

Bingöl merkeze bağlı Ortaçanak, Hasar Yaylası ve Hasar Tepe bölgesi, Feratan ve Çır yaylası, Merdiven Deresi. Solhan ilçesinin Yenibaşak-Doğuyeli bölgeleri, Yayladere ilçesinin Horivanik Deresi -Tahkim Deresi, Kırköy Ormanları, Manav Deresi, Güneşlik - Gökçedal bölgeleri. Kiğı ilçesinin Çomak Deresi, Karlıova ilçesinin Karacehennem Ormanları ile Yedisu ilçesinin Akımlı Yaylası ve Adaklı ilçesinin Şeytan Dağları, Şeytan Deresi, İlbey, Maltepe Vadisi, Genç ilçesinin Sağgöze, Büyükçağ, Yeniyazı, Dikpınar, Derman, Sekeran bölgeleri. (DİHA)

ÖNCEKİ HABER

Yarkadaş: Bu nasıl zafer? OHAL’siz yönetemiyorlar

SONRAKİ HABER

Yargı AOÇ arazisinin satışını durdurdu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa