26 Haziran 2012 13:04

Dış politikada blöf olmaz

CHP Genel Başakanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında AKP Hükümetinin dış politikasını eleştirdi. “Uçağın düşürülmesi kabul edilebilecek bir şey değil. her yerde takipçisi olacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Dış politikanın açtığı yaranın farkında mısınız? Dış politi

Dış politikada blöf olmaz
Paylaş

CHP Genel Başakanı Kemal Kılıçdaroğlu da partisinin grup toplantısında AKP Hükümetinin dış politikasını eleştirdi. “Uçağın düşürülmesi kabul edilebilecek bir şey değil. her yerde takipçisi olacağız” diyen Kılıçdaroğlu, “Dış politikanın açtığı yaranın farkında mısınız? Dış politika blöf üzerine kurulur mu?” diye sordu.

‘AKLINIZA GELİR MİYDİ?’

Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Bir soruyu kendimize soralım. 10 yıl önce bir komşumuzun uçağımızı düşüreceği aklınıza gelir miydi? Ne oldu da uçağımız düşürüldü?.. Dış politika farklıdır. Sıçan geçer yol olur. Sizin uluslararası caydırıcılığınız bir kere sınanırsa artık ondan sonra sizin güvenliğiniz tehlikede demektir. Bu coğrafyada olmamızı kimse bize altın tepsiyle sunmadı. Bunun bedeli var. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda bunun maliyetini ödedik.” (ANKARA)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Türkiye bu süreci böyle yürütemez

SONRAKİ HABER

Büşra Ersanlı'ya özgürlük!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...