13 Nisan 2017 04:39

Kadınları öldürüp ‘namus’ demekten vazgeçsinler

Adana'da öldürülen 2 kadının aileleri, kadın cinayetlerinin ardından 'namus için işledim' denmesine ve saldırganların şikayet edilmemesine isyan etti.

Kadınları öldürüp ‘namus’ demekten vazgeçsinler

Paylaş

Volkan PEKAL
Adana

Adana’nın Yüreğir ilçesinde geçtiğimiz günlerde vahşice katledilen 29 yaşındaki Senem Barık ile 19 yaşındaki Zeliha Sevgilibaş’ın aileleri cinayete tepki gösterdi. Zeliha Sevgilibaş’ın anne ve ablası, katilin ‘Namusumu temizledim” sözlerine ve ellerinde bıçak ve satırla gelenlerin polise şikayet edilmemesine isyan etti. 

Sevgilibaş’ın ablası Emine Sevgilibaş, her kadın cinayetinden sonra “Namus için işledim” dendiğini belirterek “Artık bundan vazgeçsinler. Bu kadar can acısından sonra bir de fuhuş diye iftira atıyorlar. Biz böyle olmadığını göstermek için peşini bırakmayacağız” dedi. Kız kardeşinin ve Barık’ın, komşularının gözleri önünde götürüldüğünü hatırlatan Sevgilibaş, 'Plakasını alıp polislere neden haber vermediniz?' diye sorduk. Bu kadar cinayet varken bu sorumsuzluk neden? 'Biz kayın biraderiyiz. Bizim meselemiz' demişler. Ellerinde satırlar bıçaklar varmış. Komşular korkmuşlar” diye yaşananlara isyan etti. 

KATİLLER EVİ 10 GÜN ÖNCE DE BASMIŞ

Olaydan 10 gün önce de aynı kişilerin evi basmaya geldiğini ancak Senem Barık’ı evde bulamadıklarını öğrendiklerini anlatan Sevgilibaş, “Zaten onu öldürmeyi kafaya koymuşlar, kız kardeşimi de birlikte öldürdüler” dedi. Kız kardeşinin işkence edilerek öldürülmüş olmasına isyan eden Sevgilibaş, “Kafasına vura vura öldürmüş. Cenazesi yıkanırken beyni akıyordu. Vücudu mosmor, kırıklar içerisindeydi. Katillerinin cezalandırılmasını istiyoruz” dedi. 

EVLİLİKLERİ BOYUNCA ŞİDDET GÖRDÜLER

İki kadının da evlendiklerinden beri işkence gördüğünü dile getiren Anne Gülcan Gül, “Kızımın eşi onu sürekli dövüyor, işkence yapıyordu. Kızımı dövmek için askerden bile kaçtı. Yaşananlarda onun da payı var. Senem’in 3, bizim kızımın 2 çocuğu geride kaldı. Biz bu dedikoduları asla kabul etmiyoruz “ dedi.

ÖNCEKİ HABER

KKTC'de 'FETÖ' soruşturması başlatıldı

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa