12 Nisan 2017 16:09

CNN Türk’ten HDP’ye sansür 

CNN Türk, 15 Temmuz gecesiyle ilgili açıklama yapan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün sözlerine sansür uyguladı.

CNN Türk’ten HDP’ye sansür 

Paylaş

CNN Türk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili “Darbecilerle görüştü. Bilseydim Yenikapı’ya çağırmazdım” iddialarını ekrana taşırken bir kez daha habercilik ilkelerini yok saydı. 15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu ile aynı uçakta olduğu ortaya çıkan Bakan Hayati Yazıcı’nın sözlerini ekrana taşıyan CNN Türk, bu konuda açıklamada bulunan HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü’nün konu ile ilgili sözlerine yer vermedi.

Haberi sunan Ahu Özyurt, haberin sonunda “Ertuğrul Kürkçü’nün de konu ile ilgili açıklamaları vardı. Dün izlemişsinizdir, sosyal medyadan okumuşsunuzdur” diyerek açıklamaları veremedi.

Haberde, Hayati Yazıcı Kılıçdaroğlu’yu suçlamıyor ancak havalimanından erken ayrıldığı imasında bulunuyor. Oysa Ertuğrul Kürkçü, o gece havalimanı ve çevresinde darbecilerin olmadığını açıkça anlatmıştı. Ve “15 Temmuz gecesi Kılıçdaroğlu ile aynı uçaktaydım, civarda üzerine çıkılacak tank yoktu. Üstüne çıkılacak tank olmadığı için olsa gerek Hayati Yazıcı’nın direnişini göremedim” demişti. (MEDYA SERVİSİ)
 

ÖNCEKİ HABER

‘Kadınlar birlikte hayır diyor’

SONRAKİ HABER

Çanak anten tamir eden işçi çatıdan düştü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa