Aileler cenazeleri almak için Malatya’da

Aileler cenazeleri almak için Malatya’da

Dağlıca’da Yeşiltaş Karakolu’na yönelik saldırıda yaşamını yitiren PKK’lilerin aileleri, cenazeleri almak için Malatya’ya gitti. Cenazelerin paramparça olduğunu ve yandığını belirten aileler, 5 kişiyi teşhis edilebildi.Dağlıca’daki saldırıda ölen 6, ve 8 Haziran’da Yüksekova kırsalında çıkan &ccedi

Dağlıca’da Yeşiltaş Karakolu’na yönelik saldırıda yaşamını yitiren PKK’lilerin aileleri, cenazeleri almak için Malatya’ya gitti. Cenazelerin paramparça olduğunu ve yandığını belirten aileler, 5 kişiyi teşhis edilebildi.
Dağlıca’daki saldırıda ölen 6, ve 8 Haziran’da Yüksekova kırsalında çıkan çatışmada yaşamını yitiren 1 PKK’linin aileleri Diyarbakır’da bir araya gelerek Malatya’ya geçti.

Cenazeleri teşhis etmek için savcılığa başvuran aileler, gösterilen fotoğraflardan çocuklarının cenazelerini teşhis etmeye çalıştı. Ancak cenazelerin parçalandığı ve yandığını belirten aileler, teşhis işleminde zorlandı. Bazı aileler çocuklarını ben, saç ya da eski bir yarasından teşhis edebilirken, Hüsnü Kara, Halime Küze, İbrahim Daşçı, Yılmaz Kırtay ile Abdurrahman Hasun isimli PKK’lilerin cenazeleri teşhis edildi. (MALATYA)

www.evrensel.net