25 Haziran 2012 10:37

Hakkari’de operasyon ve çatışmalar sürüyor

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan çatışmaların ardından operasyonlar ve çatışmalar yoğunlaştı.Hakkari ve Şırnak sınırında bulunan Kavaklı (Marünis) bölgesinde başlatılan operasyonda, dün akşam çıkan çatışmada 1 uzman erbaşın yaşamını yitirmesinin ardından bölgeye h

Hakkari’de operasyon ve çatışmalar sürüyor

Paylaş

Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde geçtiğimiz günlerde yaşanan çatışmaların ardından operasyonlar ve çatışmalar yoğunlaştı.

Hakkari ve Şırnak sınırında bulunan Kavaklı (Marünis) bölgesinde başlatılan operasyonda, dün akşam çıkan çatışmada 1 uzman erbaşın yaşamını yitirmesinin ardından bölgeye helikopterlerle özel birlikler indirildi ve helikopterler bölgeyi bombaladı. Askeri operasyonun Kavaklı (Marünis) Köyü dışındaki Astengi Tepei, Vari Mira, Nava Deşti ve Toremişi yaylalarında yoğunlaştığı ve özel harekat timlerinin de operasyona katıldığı öğrenildi. Yüksekova 21. Tugay Komutanlığı’ndan dün gece 100 araçlık askeri konvoy Şemdinli 34. Hudut Tugayı’na gönderildi.

KÖYLÜLERE TEHDİT İDDİASI

Öte yandan 19 Haziran’da Dağlıca’da çıkan çatışmadan sonra köylüler ile askerler arasında gerginlik yaşandığı ve askerlerin köylülerin köyden çıkmasına izin vermediği iddia edildi. DİHA’nın haberrine göre isminin açıklanmasını istemeyen bir köylü, “Askerler köyden çıkmamıza izin vermiyor. Koyunlarımızı köyün dışına götüremiyoruz. Tarlalarımızı sulayamıyoruz. Evden çıkmamış adeta yasaklandı. Açık cezaevine döndü köyümüz” dedi. (HAKKARİ)

ÖNCEKİ HABER

İspanya resmen yardım talebinde bulundu

SONRAKİ HABER

Deniz Çakır hakkında verilen takipsizlik kararı kaldırıldı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa