Fazıl Say dünya prömiyeri için Londra’da

Fazıl Say dünya prömiyeri için Londra’da

DÜNYACA ünlü Besteci ve Piyanist Fazıl Say’ın çello ve piyano sonatı “Dört Şehir”in Dünya Prömiyeri 50. “City of London Festivali”nde gerçekleştirilecek.“Sivas”, “Hopa”, “Ankara” ve “Bodrum” adlı 4 bölümden oluşan eser, çelloda Nicolas Altstaedt ve

DÜNYACA ünlü Besteci ve Piyanist Fazıl Say’ın çello ve piyano sonatı “Dört Şehir”in Dünya Prömiyeri 50. “City of London Festivali”nde gerçekleştirilecek.
“Sivas”, “Hopa”, “Ankara” ve “Bodrum” adlı 4 bölümden oluşan eser, çelloda Nicolas Altstaedt ve piyanoda Jose Gallardo’nun performanslarıyla, ilk kez Birleşik Krallık başkenti Londra’da dinleyici karşısına çıkacak.
İngiltere’nin önemli kurumlarından BBC’nin siparişi olan “Dört Şehir” çello sonatı Britanyalı müzik severleri, 27 Haziran akşamı Londra’daki St. Vedast Alias Foster ‘da küçük bir Anadolu serüvenine çıkaracak.
“Postcard from the Balkans” adı altındaki performansta, Brahms, Dvorak, David Wilde ve Bartok gibi, birbirinden değerli bestecilerin eserleri de seslendirilecek.   
24 Haziranda başlayacak olan “City of London Festival” 27 Temmuzda sona erecek. 34 gün sürecek olan festivalde 55 muhteşem konser alanında 100’ün üzerinde etkinlik gerçekleşecek. Londra’da 4 Şehrin Prömiyeri’nin yapıldığı tarihte Say;  8 Temmuza kadar 6 konser vereceği Japonya turnesinde olacak. (KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net