25 Haziran 2012 11:44

Açlık sınırı 925 TL

AÇLIK ve yoksulluk sınırı gün geçtikçe artıyor. Türk-İş’in Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırmasına göre haziran ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 925 TL, yoksulluk sınırı 3 bin 13 TL oldu.Türk-İş tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç m

Açlık sınırı 925 TL

Paylaş

AÇLIK ve yoksulluk sınırı gün geçtikçe artıyor. Türk-İş’in Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırmasına göre haziran ayında 4 kişilik bir ailenin açlık sınırı 925 TL, yoksulluk sınırı 3 bin 13 TL oldu.

Türk-İş tarafından, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını belirlemek amacıyla her ay düzenli olarak yapılan “açlık ve yoksulluk sınırı” araştırmasının 2012 haziran ayı sonuçları açıklandı. Buna göre 4 kişilik bir ailenin sağlıklı, dengeli ve yeterli beslenebilmesi için yapması gereken gıda harcaması tutarı 924.98 TL oldu. Gıda harcaması ile birlikte giyim, konut (kira, elektrik, su, yakıt), ulaşım, eğitim, sağlık ve benzeri ihtiyaçlar için yapılması zorunlu diğer harcamaların toplam tutarı (yoksulluk sınırı) ise 3 bin 12 TL 97 kuruş olarak hesaplandı. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

10 milyar dolar neden hibe edildi?

SONRAKİ HABER

Mersin'de işçi servisi devrildi: 6 işçi yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa