05 Nisan 2017 16:58

Gültekin: Tasarı tek kişinin hukukunu garanti altına alıyor

Gazeteci Yazar Levent Gültekin Adana Gönüllüleri ve Seyhan Belediyesi’nin önceki gün düzenlediği referandum konferansında konuşmacı olarak katıldı.

Paylaş

Gazeteci Yazar Levent Gültekin Adana Gönüllüleri ve Seyhan Belediyesi’nin önceki gün düzenlediği referandum konferansında konuşmacı olarak katıldı.

Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Anayasaların toplumun tümünün hukukunu teminat altına alan metinler olduğunu ifade eden Gültekin, referandumda oylanacak tasarının toplumun tümünün değil 80 milyon adına onların özgürlüklerini, eşitliğini bir kişiye emanet ettiğini, bir kişinin hukukunu teminat altına aldığını söyledi. 

‘BU TASARI TÜM KESİMLERİ KAPSAYAN ANAYASA UMUDUMUZU ÖLDÜRÜYOR’

Türkiye’de hiçbir zaman tüm kesimlerin haklarını koruyan bir Anayasa, bağımsız yargı ve bağımsız medya olmadığını dile getiren Gültekin, “Bir gün düzelteceğiz diye bir umudumuz vardı. Herkesin özgürlüğünü kimliği teminat altına alan anaya yapabiliriz umudumuz vardı. Bu referandum bu umudumuzu öldürüyor. Türkiye’deki bu kötü yapı daha da kurumsallaşıyor” dedi.  

Farklı inanan, farklı giyinen milyonlarca insanın özgürlüğünün, 80 milyonun kadernin i bir kişiye kimseye teslim edilemeyeceğini ifade eden Gültekin,  “İnsanın evladı bile kötü niyeti olmadan hata yapabilir. Burada hata da yapsa kimse dokunamayacak. Tehlikeli gördüğüm evladım istese vermeyeceğim maddeler var. Bütünüyle kararname ile ülkeyi yönetme yetkisi veriliyor” dedi. Türkiye’de farklılıklar birbirinin karşısına koyularak siyaset yapıldığını dile getiren Gültekin, farklılıkların birbirine saygı duymayı öğrenmesi gerektiğini söyledi. (Adana/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

Whatsapp'ta para transferi dönemi geliyor

SONRAKİ HABER

Mobilya fabrikasında çalışan İşçi Erol Karaş’ın sol kolu makineye sıkıştı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa