30 Mart 2017 19:04

Erdoğan mütevazılığından köprüye ismini vermemiş!

Mardin'de toplu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Yavuz Sultan Selim köprüsüne mütevazılığından ismini vermediğini söyledi.

Paylaş

Mardin'de Cumhurbaşkanı Erdoğan ‘Sarıyer'deki 'Hayır' çadırına yaptığı ziyaretle ilgili konuşurken kendisine Yavuz Sultan Selim Köprüsü için yöneltilen eleştirilere, “Köprünün adını Tayyip Erdoğan koymadım, ne kadar mütevazıyım görüyorsun” yanıtını verdiğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mardin’de toplu açılış töreninde referandumda evet propagandası yaptı. Yine isim vermeden HDP’ye yönelik hedef gösteren söylemlerini sürdüren Erdoğan, “7 Haziran seçimlerinden sonra ülkemizin birliğine yapılan saldırıları hep beraber gördük. Diyarbakır'da 53 Kürt kardeşimizi öldürdüler. Ölen Kürt, öldüren de onlardan. Bu reva mıdır? Benim Kürt kardeşlerimden ne istiyorsunuz? Utanmadan ‘Biz Kürtlerin temsilcisiyiz’ diyorlar. Yalan, kız demeden, erkek demeden çocukları dağa kaçırdınız. O anneleri orada ağlattınız. Ben Türk, Kürt, Laz, Boşnak, Arab'ın 80 milyonun temsilcisiyim. Bizde bölücülük yok. Bizim derdimiz Türkiye, bunların derdi çukur” diye konuştu. Erdoğan, “Artık bu ülkede hangi örgüte mensup olursa olsun hiçbir teröriste rahat yoktur. Ya girdikleri bu yanlış yoldan geri dönüp teslim olacaklar ya da bu toprakları terk edip gidecekler. Aksi takdirde askerimizle, polisimizle, korucularımızla birlikte, bunları ülkemizden söküp atacağız” dedi

ÇADIRI UNUTAMADI

Sarıyer'deki CHP’nin 'Hayır' çadırına yaptığı ziyaretle yaşananlara ilişkin konuşan Erdoğan şunları söyledi: “Hayır çadırına girdim. Niye ‘Hayır’ diyorsunuz dedim. Daha çağdaş bir Türkiye'de yaşamak için dediler. Oradan da Yavuz Sultan Selim Köprüsü gözüküyor. ‘Adını neden Yavuz Selim koydunuz, neden Recep Tayyip Erdoğan koymadınız’ dedi. Alçak gönüllük yaptık işte, fena mı? Osmanlı'da 18 milyon kilometre kareye hükmeden Yavuz'un ismi o köprüye konulmaz mı? Biz 'Hayır'a saygı duyuyoruz, siz de 'Evet'e saygı duyun dedim.” Diğer yandan Erdoğan’ın bugün Erzurum’da yapacağı miting ise 15 Nisan’a ertelendi. (MARDİN)

 

ÖNCEKİ HABER

Prof. Dr. İştar Gözaydın tahliye edildi

SONRAKİ HABER

Asansör boşluğuna düşüp hayatını kaybeden işçi saatler sonra bulundu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa