22 Haziran 2012 22:52

Okullar yazın Kur’an kursu oluyor

Adana’da yazın okullarda Kur’an kursu açılacak. Adana Müftülüğünün bu yönde talebi Valilik tarafından kabul edilerek okullara olur yazısı gönderildi. Müftülüğün uygun gördüğü okullar yazın Kur’an kursu olarak kullanılacak.AKP’nin kamuoyunda çokça tartışılan 4+4+4

Okullar yazın Kur’an kursu oluyor

Paylaş
Cumali Akkaş

AKP’nin kamuoyunda çokça tartışılan 4+4+4 yasasının ardından okullar kuşatma altında tutulmaya devam ediliyor. Birçok kentte ilköğretim okulları İmam Hatip okullarına dönüştürülürken, bu sefer de yazın okulların Kur’an kursu olarak kullanılmasına karar verildi. Adana Valiliği, İl Müftülüğünün Kur’an kurslarının açılması ve bina temini konulu yazısına olur verdi. İl Müftülüğünün 30.05.2012 tarihli yazısında “Müftülüğümüzün uygun göreceği yerlerde yaz Kur’an kurslarının açılması, yaz Kur’an kursları uygulama esasları gereğince halk eğitim hizmeti binalarından, taşımalı eğitim uygulaması nedeniyle atıl durumda olan ilköğretim okulu binalarından ve Milli Eğitim Müdürlüklerinin uygun görüleceği okulların sınıflarından, bilgisayar akıllı tahta, projeksiyon, oyun alanları ve bahçelerden yararlanılması hususunda” gereğinin yapılmasını istedi.  

Adana Valiliğinin 07.06.2012 tarihinde verdiği olur yazısının akabinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü okullara gönderdiği yazı ile gereğinin yapılmasını istedi. Tüm okul müdürlüklerine hem Valiliğin olur yazısı hem de Milli Eğitim Müdürlüğünün konu ile ilgili gerekli taleplerin karşılanması yönündeki yazıları gönderildi. Böylelikle Adana’da yazın ilköğretim okullarında yaz Kur’an kursları açılabilecek. (AdanaEVRENSEL)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Beklenti çok umut yok

SONRAKİ HABER

Bosna Hersek'in Srebrenitsa şehrindeki maden ocağında göçük: 2 ölü

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa