22 Haziran 2012 10:08

Eğitim Sen’den Yeni Şafak’a tepki

EĞİTİM Sen Hakkari Şubesi, Yeni Şafak gazetesinin, “Öğretmenler çete kurdu ve öğrencilerden para alıyorlar” haberine tepki gösterdi.KESK Şubeler Platformu binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Şube Sekreteri Yusuf Demir, Yeni Şafak gazetesinin kentin 4 ortaöğretim idarecisine yönelik gerçeğe aykırı, ası

Eğitim Sen’den Yeni Şafak’a tepki
Paylaş

EĞİTİM Sen Hakkari Şubesi, Yeni Şafak gazetesinin, “Öğretmenler çete kurdu ve öğrencilerden para alıyorlar” haberine tepki gösterdi.

KESK Şubeler Platformu binasında yapılan basın açıklamasında konuşan Şube Sekreteri Yusuf Demir, Yeni Şafak gazetesinin kentin 4 ortaöğretim idarecisine yönelik gerçeğe aykırı, asılsız, iftira niteliğinde bir haber servis ettiğini belirterek, haberin yalan bilgilerle yapıldığını söyledi. Haberin olmayan soruşturma ve olmayan bilgilerle yazıldığını belirten Demir, gazeteye haberi düzeltme çağrısında bulundu. Yeni Şafak’ın yaptığı haberle eğitim emekçilerini ve temsil ettiği kurumsal unvanı yıpratmaya çalıştığını söyleyen Demir, yalan ve iftira haberlere ilişkin suç duyurusunda bulunan eğitimci arkadaşlarına gerekli dayanışmayı sunacaklarını da ifade etti. (HAKKARİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Togo işçilerinden boykot çağrısı

SONRAKİ HABER

TSK, Temizöz’e ait bilgileri imha etmiş!

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...