Halep’te 26 kişi öldürüldü

Halep’te 26 kişi öldürüldü

Suriye’nin kuzeyindeki Halep yakınlarındaki bir köyde en az 26 kişi öldürüldü. Devlet televizyonu, Derat Azze köyünde, “teröristlerin gaddarca bir katliam yaptıklarını” duyurdu. Haberde, çok sayıda insanın da kayıp olduğu ifade edildi.Suriyeli muhalifler ise öldürülenlerin Esad rejimi yanlısı Şebbi

Suriye’nin kuzeyindeki Halep yakınlarındaki bir köyde en az 26 kişi öldürüldü. Devlet televizyonu, Derat Azze köyünde, “teröristlerin gaddarca bir katliam yaptıklarını” duyurdu. Haberde, çok sayıda insanın da kayıp olduğu ifade edildi.

Suriyeli muhalifler ise öldürülenlerin Esad rejimi yanlısı Şebbiha çetecileri olduğunun tahmin edildiğini açıkladı.

LAVROV’DAN UYARI

Öte yandan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye'ye dışarıdan olası askeri müdahalenin iç çatışmalara yol açacağını söyledi. Lavrov, “Suriye çok uluslu ve çok dinli bir ülke. Suriye'nin etnik ve dini toplulukları diğer ülkelerdeki akraba topluluklarıyla yakın ilişkiler içinde. Suriye'deki olaylar Lübnan'ı etkilemiş durumda bile. Orada etnik topluluklar arası çatışmalar ve anlaşmazlıklar yaşanıyor ve tüm bunlar bölgeyi kapsayabilir. Kürtlerin sorunu olabilir, Kürtler Suriye, Türkiye, Irak ve diğer ülkelerde de yaşıyor. Hıristiyanların sorunu olabilir, Hıristiyanlar Mısır'da şiddete maruz kalmaya başladı bile. Bu çok tehlikeli. Onlar orada asırlar boyu yaşıyordu ve bu dengenin bozulması faciaya yol açar” uyarısı yaptı. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net