Taliban otel bastı: 13 ölü

Taliban otel bastı: 13 ölü

AFGANİSTAN’ın Kabil kentinin dışında bulunan bir otele düzenlenen baskında, en az 13 kişi hayatını kaybetti. Karga Gölü bölgesindeki Spozhmai Oteli’ne dün gece düzenlenen baskın, sabah saatlerine kadar devam etti. Taliban militanları, oteldekileri rehin alarak 12 saat boyunca Afgan güvenlik güçleri ile çatıştı.G&

AFGANİSTAN’ın Kabil kentinin dışında bulunan bir otele düzenlenen baskında, en az 13 kişi hayatını kaybetti. Karga Gölü bölgesindeki Spozhmai Oteli’ne dün gece düzenlenen baskın, sabah saatlerine kadar devam etti. Taliban militanları, oteldekileri rehin alarak 12 saat boyunca Afgan güvenlik güçleri ile çatıştı.
Görgü tanıklarının ifadelerine göre, 5 asker ve 8 sivil hayatını kaybetti. Kabil polisi Cinayet Masası Bürosu’ndan Muhammed Zahir’in açıklamalarına göre saldırı Perşembe gecesi 23.30 sularında başladı. Altı saldırgandan ikisinin yeleklerindeki patlayıcılar infilak etti ve bu esnada diğer militanlar otel sakinlerini rehin aldı. Saldırının sorumluluğunu üstlenen Taliban, saldırı nedeninin otelde yabancılar ve zengin Afganlar tarafından düzenlenen “çılgın partiler” olduğunu belirtti. (DIŞ HABERLER)

www.evrensel.net