22 Haziran 2012 13:17

Taliban otel bastı: 13 ölü

AFGANİSTAN’ın Kabil kentinin dışında bulunan bir otele düzenlenen baskında, en az 13 kişi hayatını kaybetti. Karga Gölü bölgesindeki Spozhmai Oteli’ne dün gece düzenlenen baskın, sabah saatlerine kadar devam etti. Taliban militanları, oteldekileri rehin alarak 12 saat boyunca Afgan güvenlik güçleri ile çatıştı.G&

Taliban otel bastı: 13 ölü

Paylaş

AFGANİSTAN’ın Kabil kentinin dışında bulunan bir otele düzenlenen baskında, en az 13 kişi hayatını kaybetti. Karga Gölü bölgesindeki Spozhmai Oteli’ne dün gece düzenlenen baskın, sabah saatlerine kadar devam etti. Taliban militanları, oteldekileri rehin alarak 12 saat boyunca Afgan güvenlik güçleri ile çatıştı.
Görgü tanıklarının ifadelerine göre, 5 asker ve 8 sivil hayatını kaybetti. Kabil polisi Cinayet Masası Bürosu’ndan Muhammed Zahir’in açıklamalarına göre saldırı Perşembe gecesi 23.30 sularında başladı. Altı saldırgandan ikisinin yeleklerindeki patlayıcılar infilak etti ve bu esnada diğer militanlar otel sakinlerini rehin aldı. Saldırının sorumluluğunu üstlenen Taliban, saldırı nedeninin otelde yabancılar ve zengin Afganlar tarafından düzenlenen “çılgın partiler” olduğunu belirtti. (DIŞ HABERLER)

Yerel Seçim 2019 İl il adaylar ve seçim sonuçları
ÖNCEKİ HABER

Sevgili Ceha işçileri

SONRAKİ HABER

"Dünyanın en hızlı" piyanisti Maksim Mrvica İstanbul'da konser verdi

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa