Alaçatı jazz rüzgarı başlıyor

Alaçatı jazz rüzgarı başlıyor

CAZ severler tarafından her yıl artan bir ilgiyle takip edilen ‘Alaçatı Jazz Rüzgarı’ bu yıl 25 Haziran-06 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 25 Haziran Pazartesi Neşet Ruacan ile başlayacak etkinlikte Türkiye’de caz denince akla gelen sanatçılar Alaçatı Marina yolu Yucca Otel’de sanatseverlerle buluşa

CAZ severler tarafından her yıl artan bir ilgiyle takip edilen ‘Alaçatı Jazz Rüzgarı’ bu yıl 25 Haziran-06 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 25 Haziran Pazartesi Neşet Ruacan ile başlayacak etkinlikte Türkiye’de caz denince akla gelen sanatçılar Alaçatı Marina yolu Yucca Otel’de sanatseverlerle buluşacak.  
Organizasyonun üçüncü yılına girmesinde büyük emeği olan Buğra Özçetin, “İki yıldır gerçekleştirdiğimiz festival büyük ilgi görüyor. Festivalin geleneksel bir hale gelmesini hedefliyoruz” dedi.  Her yıl üzerine ekleyerek caz severleri sevilen yerli ve yabancı sanatçılarla buluşturmaya devam etmek istediklerini aktaran Özçetin,  Jazz Rüzgarı’nın, geçen yıllardan farklı olarak bu yıl ilk kez Alaçatı ve Türkbükü’nde eş zamanlı olarak gerçekleştirileceğini belirtti.
Neşet Ruacan, Kerem Görsev, Burhan Öcal, Tuluğ Tırpan, Valeria Proano, Elif Çağlar, Sibel Gürsoy ve  Ayşe Gencer başta olmak üzere birçok caz sanatçısı etkinlikteki yerlerini alacak.
(KÜLTÜR SERVİSİ)

www.evrensel.net