Firma iflas edince sağlıkçılar servissiz kaldı

Firma iflas edince sağlıkçılar servissiz kaldı

Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde, 3 gündür servislerin olmaması sağlık emekçilerini isyan ettirdi. Servis ihalesini alan firmanın iflas etmesi üzerine 3 gündür kendi imkanlarıyla işe gidip gelmek zorunda kalan sağlık emekçileri, hastane bahçesinde bir araya gelerek Rektörlüğü protesto etti.SES Aksaray Şubesine üy

SES Aksaray Şubesine üye sağlık emekçileri, Rektörlüğün servis sorununu bir an önce çözmesi gerektiğini aksi takdirde iş bırakma eylemi yapacaklarını söyledi.

Sık sık, “Servisler derhal başlatılsın”, “Sağlıkçı uyuma servisine sahip çık” sloganını atan sağlıkçılar, uzun zamandır servis sisteminde sıkıntı yaşadıklarını belirtti.

Sadece 08.00-16.00 vardiyasına servis konulduğunu dile getiren sağlıkçılar, Rektörlüğün tüm vardiyalara servis imkanı sağlaması gerektiğini vurguladı.

Sağlık emekçileri adına ortak açıklama yapan SES Aksaray Şubesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İşyeri Temsilcisi Aydın Erol, Rektörlüğün yeni firmalarla görüşmeler başlattığını ancak henüz bu görüşmelerden bir sonuç çıkmadığını aktardı. Bu durumun çalışanları mağdur ettiğini söyleyen Erol, servis sorununun sürekli olarak yaşandığını bu yüzden yeni yapılacak  ihalede Rektörlüğün daha dikkatli olması gerektiğini vurguladı. Erol, servislerin en kısa sürede başlatılmaması halinde eylemlerinin devam edeceğini de sözlerine ekledi. (İstanbul/EVRENSEL)

www.evrensel.net