22 Haziran 2012 07:21

Polis Akademisinden öğrenciye son dakika kıyağı

Polis Akademisinde sınavların tamamlanmasından sonra başarısız olan 150-200 kadar öğrencinin, Polis Akademisi Başkanlığının yaptığı son dakika düzenlemesiyle başarılı sayılarak sınıf geçtiği veya mezun olduğu ortaya çıktı.Vatan gazetesinin haberine göre, aralarında bu dönem mezun olan öğrencilerin de olduğu 200 kadar ö

Polis Akademisinden öğrenciye son dakika kıyağı
Paylaş

Polis Akademisinde sınavların tamamlanmasından sonra başarısız olan 150-200 kadar öğrencinin, Polis Akademisi Başkanlığının yaptığı son dakika düzenlemesiyle başarılı sayılarak sınıf geçtiği veya mezun olduğu ortaya çıktı.

Vatan gazetesinin haberine göre, aralarında bu dönem mezun olan öğrencilerin de olduğu 200 kadar öğrenci, bahar döneminde girdikleri sınavlarda başarısız oldu. Hocalarının sınav notlarını bilgisayar sistemine girdiklerinde ekranda öğrencilerin “başarısız” olduğu kaydı çıktı. Ancak notlar bilgisayara girildikten sonra yönetim tarafından yapılan “Bağıl değerlendirme yönergesi değişikliği” ile bu öğrenciler başarılı sayıldı. Sınıfta kalması gerekirken başarılı sayılarak sınıf geçen veya mezun olan öğrenciler arasında, 100 üzerinden notu 18-20 olan öğrencilerin bile olduğu ifade edildi.

HOCALAR TEPKİ GÖSTERDİ

Bu durumun ortaya çıkmasıyla, Polis Akademisinde öğretim üyesi olan Prof. Dr. Mesut Bedri Eryılmaz, ve Doç. Dr. Mehmet Arıcan Akademi Başkanlığına bir e-posta mesajı yazarak, tepkilerini ortaya koydu.

Mesajında şaşkınlığını dile getiren Prof. Eryılmaz, “Yeni neslin sizin eseriniz olacağı konusunda hiç şüpheniz olmasın. Her şeyi vatan için yaptığınızdan kuşkumuz yok. Yeni icraatlarınızı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BU KADAR DA OLMAZ’

Doç. Dr. Arıcan ise, 31 Mayısta yapılan yönerge değişikliğinin neden sınavlardan sonra öğretim üyelerine duyurulduğunu sorduğu mesajında, “Kural, maç devam ederken değil, maç bittikten sonra değiştirildi. 18 ortalama ile öğrenci geçti” dedi.

“Yapılır da bu kadar yapılmaz” diyen Arıcan, sözlerini “Öğrenciyi dersten geçirip şirin görünmenin başka yolları da vardı. Dediniz de ben geçirmedim mi? Hocaların sizin gözünüzde hiç mi değeri yok? 3 öğrenciye kıyak çekeceğim diye bu okulun eğitim sistemine dinamit koyma hakkını size kim veriyor?” şeklinde sürdürdü. (HABER MERKEZİ)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Buca Cezaevi önünde ‘Barış ve Adalet Nöbeti’

SONRAKİ HABER

Şiddet tapu memurlarına da yayılıyor

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...