22 Mart 2017 11:12

Sözleşmeli çalışmaya ‘terör’ kriteri 

Bakanlar Kuru kararıyla sözleşmeli çalışmada ‘terör örgütü propagandası’ kriteri getirildi

Sözleşmeli çalışmaya ‘terör’ kriteri 

Paylaş

‘Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar’da yapılan değişiklikle kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşemeli çalışanların “terör örgütü propagandası” gerekçesiyle sözleşmeleri tek taraflı feshedilebilecek.

Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslarda Değişiklik Yapılmasına Dair Esaslar Bakanlar Kurulu kararıyla Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi. Söz konusu değişiklikte “Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışan personelin, Terör örgütleriyle eylem birliği içerisinde olması, bu örgütlere yardım etmesi, kamu imkan ve kaynaklarını bu örgütleri desteklemeye yönelik kullanması ya da kullandırması, bu örgütlerin propagandasını yapması durumlarında ilgili kamu kurum ve kuruluşlarınca sözleşmesi tek taraflı feshedilecek” denildi.

Düzenlemeyle yurt dışında çalıştırılacak yabancı uyruklu personele Noel, Nevruziye, Ramazan, Tatil ikramiyeleri ve benzeri nitelikte diğer ikramiye ödemeleri, Kur’an kursu öğreticilerine ek ders ücretleri, sözleşmeli öğretmenlere ek ders ücreti ve öğretim yılına hazırlık ödeneği ve Genel Bütçe Kapsamındaki Kamu İdareleri ve Özel Bütçeli İdarelerde Hukuk Hizmetlerinin Yürütülmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararnamenin 14’üncü maddesinde göre avukat ve dava vekillerine ödenecek vekalet ücretleri ödemeleri yapılabilecek. (ANKA)
 

ÖNCEKİ HABER

Elazığ’da 4 ilçede özel güvenlik bölgesi ilan edildi

SONRAKİ HABER

Margit Stumpp: Türkiye’de basının durumu pek iç açıcı değil

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa