Sokak ortasında işkenceye suç duyurusu

Sokak ortasında işkenceye suç duyurusu

İstanbul’un Fatih İlçesi’nde polisler tarafından bir akrabasını hastaneye götürürken durdurulan ve sokak ortasında öldüresiye dövülen Ahmet Koca, avukatı Efkan Bolaç ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, kendisini döven polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye

İstanbul’un Fatih İlçesi’nde polisler tarafından bir akrabasını hastaneye götürürken durdurulan ve sokak ortasında öldüresiye dövülen Ahmet Koca, avukatı Efkan Bolaç ile birlikte Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na gelerek, kendisini döven polisler hakkında suç duyurusunda bulundu. Adliye girişinde açıklama yapan Avukat Bolaç, “Görüntülerde orantısız bir güç kullanımı vardır. Etkisiz hale getirilen bir insana karşı yapılmış, insanlığı aşağılayıcı bir muamele vardır. Bu Ceza Kanunu’nun 94. maddesinde belirtilmiştir. 12 yıla kadar cezası vardır” dedi. Bolaç, “Biz işkence sebebiyle bunları yapan söz konusu kişilerin cezalandırılmasını isteyeceğiz. Şu andaki talebimiz budur” dedi.

Avukat Bolaç, Ahmet Koca’nın 7 aylık hamile bir akrabasını hastaneye götürmek üzere yola çıktığında polisler tarafından yolunun kesildiğini ve çıkan tartışmada polislerin müvekkilini darp ettiğini dile getirdi.
Ahmet Koca’ya sokak ortasında işkence yapan polisler hakkında İstanbul Valiliği soruşturma başlatmış ve olaya karıştığı iddia edilen 7 polis memurunun açığa alındığı açıklanmıştı. (İSTANBUL)

www.evrensel.net