21 Haziran 2012 11:45

Çubuklu Korusu'nda insan kemikleri bulundu

Beykoz'da, tarihi Hidiv Kasrı'nın da içinde bulunduğu Çubuklu Korusu'nda insana ait olduğu tahmin edilen kemikler bulundu. Her gün yüzlerce kişinin gezi ve spor için kullandığı korudaki kemiklerin, yaklaşık 50 santimetre derinlikte toprağa gömülü olduğu bildirildi. Kemikler, incelenmek üzere delil torbalarına konuldu.

Çubuklu Korusu'nda insan kemikleri bulundu
Paylaş
Nuri Soylu


Hidiv Kasrı'na yaklaşık 200 metre uzaklıktaki ağaçların arasında toprak numunesi almak için kazı yapan belediye ekipleri, insan kemikleriyle karşılaştı. Çalışmalarına ara veren belediye görevlileri, durumu polise bildirdi. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda polis ekibi gönderildi. Büyük bir gizlilik içinde Çubuklu Korusu'na gelen polisler, kemiklerin bulunduğu alanı emniyet şeridiyle çevirerek, alana kimsenin yaklaşmasına izin vermedi. Daha sonra olay yeri inceleme ve cinayet büro ekipleri kemiklerin bulunduğu yerde kazı yaptı. Kazma ve küreklerle yapılan kazıda çıkan insan kemikleri delil torbalarına kondu. Kemikler incelenmek üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

Olayla ilgili geniş çaplı inceleme başlatıldı. Bu arada, Hidiv Kasrı ile Çubuklu Korusu'nu gezmek için gelen vatandaşlar, ormanlık alanda kazı yapan polisin çalışmalarını şaşkın gözlerle seyretti. (İstanbul/CİHAN)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Silahlar sussun, barış için adım atılsın

SONRAKİ HABER

HDK’den anayasa paneli

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...