Silahlar sussun, barış için adım atılsın

Silahlar sussun, barış için adım atılsın

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, yaptığı basın açıklamasında cezaevlerinde ve çatışmalarda meydana gelen ölümlere değindi.Kürt sorunundaki çözümsüzlük nedeniyle yaşanan çatışmalarda yine gençlerin öldüğünü belirten Poyraz, ölen gençlerin ailelerine baş sağlığ

Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, yaptığı basın açıklamasında cezaevlerinde ve çatışmalarda meydana gelen ölümlere değindi.

Kürt sorunundaki çözümsüzlük nedeniyle yaşanan çatışmalarda yine gençlerin öldüğünü belirten Poyraz, ölen gençlerin ailelerine baş sağlığı diledi. Poyraz, “Ölümler dursun, artık analar ağlamasın. Tahammülümüz kalmadı, silahlar sussun, barış için adım atılsın” diyerek hükümete çağrıda bulundu.
Cezaevlerinde yaşanan ölümlere de değinen Poyraz, “AKP’nin uyguladığı politikalar ülkeyi açık cezaevine, hapishaneleri ise tabuta çevirmiştir” dedi.

“Şanlıurfa Cezaevinde yaşanan katliam ile Roboskî’den sonra AKP’nin insanlık suçu hanesine bir yenisi daha eklenmiştir” diyen Poyraz, sorumlunun AKP Hükümeti ve Adalet Bakanı olduğunu ifade etti. (Ordu/EVRENSEL)

www.evrensel.net