Gül

Gül'le görüşmek isteyen işçiler gözaltında

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere memleketi Kayseri’ye gelen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile görüşmek isteyen direnişçi CEHA işçileri gözaltına alındı.Hacı Boydak’a ait halı fabrikasının açılışı için Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 8. Caddeye gelen Abdullah Gül ile 47 gündür OSB’de dir

Hacı Boydak’a ait halı fabrikasının açılışı için Kayseri Organize Sanayi Bölgesi 8. Caddeye gelen Abdullah Gül ile 47 gündür OSB’de direnen CEHA işçileri görüşmek istedi.

Abdullah Gül’ün bulunduğu caddeye gelir gelmez gözaltına alınan işçiler, yaşadıkları süreci anlatıp, yetki tespit başvurularının Çalışma Bakanlığı tarafından gönderilmemesini Cumhurbaşkanı’na aktarmak istediklerini söylediler.

Ancak, 3 direnişçi işçi ve Birleşik Metal İş Örgütlenme uzmanı Yakup Aslandoğan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yaklaşamadan gözaltına alındı. OSB Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen işçiler halen ifade veriyor.

Hayat TV'ye bağlanan Aslandoğan, Cumhurbaşkanına referandum sürecinde kendisinin de onayladığı "sendika seçme özgürlüğü"nü CEHA patronunun tanımadığını Gül'e iletmek istediklerini ama buna bile tahammül edilmediğini dile getirdi. (Kayseri/EVRENSEL)

www.evrensel.net