20 Haziran 2012 10:02

Tüzel: Hükümet lafı dolandırmadan adım atmalı

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Milletvekili Levent Tüzel, Hakkari’de yaşamını yitiren gençlerin halkı derin üzüntüye boğduğunu belirterek, yaşamını yitirenlerin yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.Meclis Genel Kurulunda söz alan Tüzel, “Bu acıların son bulması için lafı dolandırmak değil, hükü

Tüzel: Hükümet lafı dolandırmadan adım atmalı
Paylaş

Meclis Genel Kurulunda söz alan Tüzel, “Bu acıların son bulması için lafı dolandırmak değil, hükümet ve Meclis olarak halkın isteklerine yanıt verecek bir çalışma yapmak, çatışmaya son verecek adımları atmak artık kaçınılmazdır” dedi.

'CEZAEVLERİ DİKTATÖRLÜĞÜN AYNASI'

Cezaevlerinde yaşananlara da değinen Tüzel, Urfa Cezaevinde koşullara isyan eden 18-34 yaş arasındaki 13 mahpusun ölümü ve Adana, Osmaniye, Antep Cezaevindeki isyanların da Bakanlığa ve hükümete bir uyarı niteliğinde olduğunu söyledi. Tüzel, “Cezaevleri, katliama dönüşen ölümler, hak arayan herkesi tutuklayarak sindirmeyi yol bilen ve ülkeyi toplama kampına dönüştüren bir diktatörlüğün aynasıdır. 60 binden 130 bine çıkan mahpus sayısı AKP Hükümetinin karnesidir” dedi.

'ÇÖZÜM YENİ CEZAEVLERİ DEĞİL'

Hükümetin cezaevlerinin işkencehaneye dönüşmesine, kapasitesinin 3 katı nüfus barındırmasına ve bu acımasızlığa isyan edenlerin yanıp kül olmasına göz yumduğunu dile getiren Tüzel, “Hükümetin yeni cezaevleri yapması değil, insanları işe, barışa, özgürlüğe kavuşturacak bir çalışma yapması ve derhal halka hesap vermesi gerek” şeklinde konuştu. (Ankara/EVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

EMEP Heyeti Şanlıurfa Cezaevi’nde

SONRAKİ HABER

16 köylü operasyon bölgesinden çıktı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...