13 Mart 2017 21:03

Hüseyin Avni Sipahi: Tepki olarak Hollanda ineğimi keseceğim

Beşiktaş Belediyesi Başkan Yardımcısı Sipahi, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında, Hollanda cinsi ineğini keseceğini açıkladı.

Hüseyin Avni Sipahi: Tepki olarak Hollanda ineğimi keseceğim

Paylaş

Hollanda ile yaşanan diplomatik kriz İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin de gündemindeydi. AKP ve CHP Gruplarının Hollanda'yı kınayan açıklamalarının ardından söz alan Bağımsız Meclis Üyesi Hüseyin Avni Sipahi, tepki olarak Hollanda ineğini keseceğini söyledi.

'ÇOK  DA GÜZEL SÜT VERİYORDU'

Toplantıda söz alan Bağımsız Meclis Üyesi ve Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Avni Sipahi, Hollanda'yı kınadığı açıklamasının ardından, Emirli'deki çiftliğinde bulunan Hollanda cinsi ineklerden birini keseceğini söyledi. Sipahi, "Bakanlarımızın hiç tehdit oluşturmadığı halde sınırdışı edilmesini kabullenemiyorum. Emirli'de bir çiftliğim var. Hollanda ineğim de var. Çok da güzel süt veriyordu ama bundan sonra kime süt verecekse versin. Allah onları bildiği gibi yapsın" diyerek kürsüden indi. Bunun üzerine Meclis Başkanı Ahmet Selamet, "Kes hepimizi bir çağır o zaman. Evet arkadaşlar, Hüseyin Bey ineğini kesecek biz de yiyeceğiz inşallah" dedi. Sipahi ise "Ben ineği kesiyorum. Bahara doğru sizi çağırayım" açıklamasını yaptı.

'İLİŞKİLER KESİLİRSE ZOR DURUMDA KALIRIZ'

Meclis oturumu sonrasında gazetecilere konuşan Sipahi, Hollanda'ya yönelik tepkilerin ölçülü ve demokratik bir şekilde özgürlükler çerçevesinde yapılması gerektiğinin altını çizerek "Vurarak, kırarak onlara aynı misillemeleri yaparak bir yere varılması mümkün değil. Bu sorun sadece Adalet ve Kalkınma Partisi'nin değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin sorunudur" dedi. "Maliyetli olmasa Hollanda'ya tekrar geri gönderirdim" diyen Sipahi "Meclis Başkanımız 'ineği keselim' dedi. Yaza doğru uygun bir zamanda inek kesilecek. İnek yerine gelir ama ilişkiler kesilirse uzun yıllar Rusya politikasındaki gibi zor durumda kalırız" diye konuştu. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Türkiye’ye Azeybaycan’dan destek

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa