13 Mart 2017 19:23

İran Meclis Başkanı: Ankara söylemlerinde titiz olmalı

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Türkiye'nin İran'ı hedef alan açıklamalarına ilişkin değerlendirmede bulundu.

İran Meclis Başkanı: Ankara söylemlerinde titiz olmalı

Paylaş

İran Meclis Başkanı Ali Laricani, Ankara'dan son zamanlara İran'a yönelik yapılan bazı açıklamaların komşuluk ilişkilerine yakışmadığını belirterek, “Türkiye'den kullandığı söylemlerde titiz olmasını bekliyoruz” açıklamasında bulundu ve vatandaşlarına, ‘Türkiye'ye gitmeyin’ çağrısı yaptı.

Düzenlediği basın toplantısında gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan Laricani, Ankara'dan yapılan eleştirel açıklamalar konusunda İran'ın ‘soğukkanlı davrandığını’ söyledi.

Laricani, “Son zamanlarda Ankara'dan yapılan bazı açıklamalar komşuluk ilişkilerine yakışmıyor. Türkiye'den İran'la ilgili tutumu ve kullandığı söylemler konusunda titiz olmasını bekliyoruz. İran bu konuda soğukkanlı davranıyor” diye konuştu.

‘TÜRKİYE'YE GİTMEYİN’ UYARISI

İran Dışişleri Bakanlığı tarafından Türkiye'ye seyahat edilmemesi için yapılan uyarıyı da değerlendiren Laricani, “Kendi halkımızın can güvenliği korumak ve dikkatli olmaları için uyarılar yapmak zorundayız” diye konuştu.

“Türkiye'nin bazı yerlerinde kaygı verici eylemlerin olduğunu” vurgulayan Laricani, “Bu ülkedeki terör sorunlarının azalmasını ve şartların normale dönmesini umut ederiz” dedi. (DHA)

ÖNCEKİ HABER

Fransa'dan Türkiye'ye: Bunlar çok ağır sözler

SONRAKİ HABER

Sudan’da eylemler sürüyor: Eczacılar başkentte greve başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa