08 Mart 2017 17:30
Son Düzenlenme Tarihi: 09 Mart 2017 10:33

Meral Akşener: Bahçeli'nin 'evet' demesi sandalye bekasından

Meral Akşener Bahçeli’nin ‘Evet’ demesini sandalye bekası şeklinde yorumlayarak anayasa referandumunun meşru olmadığını savundu.

Meral Akşener: Bahçeli'nin 'evet' demesi sandalye bekasından

Paylaş

MHP’li muhalif isimlerden Meral Akşener, FOX TV’de Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Meral Akşener, 22 yıllık siyaset hayatında ilk kez bu dönem kadın kimliği üzerinden bir ayrımcılığa uğradığını söyledi.

‘Başkanlık referandumu’ kampanyasında şartların eşit olmadığını söyleyen Meral Akşener, “AKP yönetimine şunu söylemek isterim. Anayasa değişikliğine hayır diyenler olmasa, desek ki biz oynamıyoruz, herkes evet oyu kullansa ne olur? Referandum meşru olur mu? Bizim hayır dememiz çok kıymetli, meşruiyet açısından. Olağanüstü hal varken referanduma gidiyoruz. Rekabeti ortadan kaldırmasına rağmen gündeme getirmiyoruz” dedi.

Akşener, Küçükkaya’nın ‘Bahçeli’nin anayasa değişikliğini gündeme getirmesinin altında başka ne olabilir’ sorusuna, “Yazıhanem kurtulsun. Sandalyenin bekası. Tutarlılık yok. Suç işlemesinin önüne geçemiyoruz bari hukuki bir çerçeve koyalım. Bu gerekçe makul görünmüyor. Beka sorunu ortaya çıkarıldı. Devletin ve milletin bekası hendekler kazılırken, Oslo’da masada pazarlık kepazeliği yapılırken, Dolmabahçe’de imzalar atılırken yok muydu?” diye cevap verdi. (HABER MERKEZİ)

ÖNCEKİ HABER

İlk Roman Kadın Derneği Konak’ta açıldı

SONRAKİ HABER

Evde bulunan tabanca 7 yaşındaki çocuğun yaralanmasına neden oldu

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa