18 Haziran 2012 19:03

Direnişteki çocukları babaları ziyaret etti

Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu (hazırlık) öğrencilerinin oturma eylemi 6. gününde. Öğrenciler direnişin 5. gününün babalar günü de olması nedeniyle rektörlük önünde basın açıklaması yaptı. Eylemde oldukları için babalarının yanına gidemeyen öğrenciler babalarına selam

Direnişteki çocukları babaları ziyaret etti

Paylaş

‘BABAMIZIN YANINDA DEĞİL EYLEM ALANINDAYIZ’

Öğrenciler adına basın metnini okuyan Kadir Demir, eylemlerinin 5. gününde olduklarını söyledi. Rektör Davut Aydın’dan taleplerinin kabul edildiğine dair söz alana kadar eylemlerine devam edeceklerinin açıklayan Demir, öğrencilerin yüzde 90’ının tekrar yaptığı üniversitede, sorunların kaynağının ne öğrenciler ne de öğretmenler olduğunu kaydetti. Sorunların kaynağında başta Yüksek Okul Müdürü Handan Yavuz olmak üzere bütün okul yönetiminin olduğunu vurgulayan Demir, “Uzun yıllardır değişmeyen ve sürekli problemlerin kaynağı olan okul yönetimi gerek ‘dediğim dedik’ yönetim anlayışıyla gerekse de yönetimde bulunan ve okuldaki derslere girme konusunda neredeyse hiç görev almayan Bölüm Başkanı Aysel Kılıç gibi yöneticilerin olmasıyla problemlidir” dedi. Bugünün aynı zamanda Babalar Günü de olduğunu söyleyen Demir, Babalar Günü’nde babalarının yanında olmak yerine eylem alanında olduklarını belirtti. Mağduriyetleri giderilinceye kadar da burada olacaklarını vurgulayan Demir, “Bugün bizler ailelerimizin yanında değil ailelerimiz bizlerin yanındadır ve bu kararlılığımız taleplerimiz kabul edilene kadar sürecektir” dedi. (Eskişehir/EVRENSEL)


ÇOCUKLARIMIZ HASTA OLDU

Çocuklarının soğuktan hasta olduğunu söyleyen bir baba, Okul Müdürü Handan Yavuz’a seslenerek “Çocuklarımızı buraya üniversitede okusun diye gönderdik, hasta olsunlar diye değil” dedi. Mücadelenin direnerek kazanılacağını söyleyen baba, “Bu çocuklar kazanacak” diye konuştu.

‘HEP BİRLİKTE MÜCADELE ETMEK İÇİN BURADAYIZ’

Babalar gününde evlatlarımıza destek olmak için burada olduklarını söyleyen baba Ahmet Çalışkan, hep birlikte mücadele etmek için orada olduklarını kaydetti. Kızının iki yıldır hazırlıkta okuduğunu belirten Çalışkan, “biz de evimizi barkımızı bıraktık buraya ona destek olmaya geldik ama yanlış bir eğitim sistemi yüzünden hazırlığı bir türlü geçemedi” dedi.  

‘KIZIM 2 YILINI BOŞU BOŞUNA GEÇİRDİ’

Bir veli olarak babalar gününde kızının yanında olduğunu söyleyen baba Sait Lodos’un kızı da 2 yıldır hazırlıkta okuyor. Kızının daha önce 2 üniversitede okuduğunu vurgulayan Lodos, “Bu da 3. üniversitesi. Ne yazık ki Anadolu Üniversitesi hazırlıktaki bu sistem bozukluğu bütün öğrenciler gibi kızımı da etkilemekte. 2 yılı boşu boşuna geçirmektedir” dedi.  

ÖNCEKİ HABER

Otoriter yapıyla ‘yeni’ Anayasa!

SONRAKİ HABER

Mersin'de işçi servisi devrildi: 6 işçi yaralı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa