07 Mart 2017 18:30

Aydın’da kamu emekçileri 17. kez gözaltına alındı

İşlerini geri istediklerini belirterek kamuoyuna seslerini duyurmaya çalışan eğitim emekçileri, bugün de gözaltına alındı.

Aydın’da kamu emekçileri 17. kez gözaltına alındı

Paylaş

Polisin abluka altına aldığı kent meydanında gelen Eğitim Sen Aydın Şube Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreteri Savaş İlhan ve Eğitim Sen üyesi Kadir Özdemir, zor kullanılarak araçlara bindirilerek Emniyet Müdürlüğüne götürüldüler.

Kabahatler Kanununa göre haklarında para cezası uygulanan İlhan ve Özdemir serbest bırakıldılar.

Yönetici ve üyelerinin hergün gözaltına alınmalarına tepki gösteren Eğitim Sen Aydın Şubesi
konu ile ilgili açıklama yaptı.  Açıklamada “18 günde 17. defa gözaltına alındık. İşkenceci Aydın polisi hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzdan mıdır bilinmez, bugün işkenceyle gözaltına alındık. Örgütlenme ve Yükseköğretim Sekreterimiz Savaş İlhan'ın sol omzunun burkulmadan kaynaklı ağrı içinde olduğu bilgisi bize ulaştı. Yurtdışında Nazizmi arayanlara duyurulur. Nazizm çok uzakta değil Türkiye'de, Aydın'da. İfade hürriyetimizi kullanmak için bedel ödememiz gerekiyorsa ödeyeceğiz. Faşizmin haklarımızı gasp etmesine sessiz kalmayacağız. İşimizi geri istiyoruz, alacağız. İnsanlık onuru işkenceyi yenecek” ifadeleri yer aldı. (Aydın/EVRENSEL)
 

ÖNCEKİ HABER

BBP’de referandum bilmecesi sürüyor

SONRAKİ HABER

Figen Yüksekdağ'a verilen hapis cezası onandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa