Aydın’da işini geri isteyen emekçilere gözaltı

Aydın’da işini geri isteyen emekçilere gözaltı

Aydın’da ihraç edilen kamu emiçilerinin ‘işi geri istiyorum’ eyleminde bugün de gözaltı yaşandı. 16 emekçi gözaltına alındı.

Aydın'da KHK'larla görevlerinden ihraç edilen kamu emekçileri, seslerini duyurmak için çıktıkları kent meydanında bugün 16. kez gözaltına alındılar.

Zor kullanılarak gözaltına alınan Eğitim Sen Aydın Şube Eğitim Sekreteri Yücel Karaosman ve Eğitim Sen üyesi Kadir Özdemir’in ayrı ayrı araçlarla Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldükleri öğrenildi.

Eğitim Sen Aydın Şubesi yaptığı açıklama ile olaya tepki gösterdi. “Siyasi iktidar almanya ve Hollanda’yı düşúnce ve  ifade özgürlüğü  üzerinden eleştirmeye devam ederken, işini geri isteyen kamu emekçilerini hukuksuz ve keyfi şekilde gözaltına almaktan da vazgeçmiyor” denilen Eğitim Sen açıklamasında; “Buradan sormak istiyoruz, bu bir çelişki değil mı? AKP iktidarı sadece kendine demokrat ve özgürlükcüdür. Aydın Valisi’ne de sesleniyoruz, sendikal ve demokratik hakların kullanımının engellenmesi suçtur. Sadece KESK’e eylem yasağından vazgeçin. İşimizi geri istiyoruz, alacağız. Gözaltılar bizi yıldıramaz” ifadeleri yer aldı. (Aydın/EVRENSEL)
 

www.evrensel.net