05 Mart 2017 17:44

Yandaşların Almanya rahatsızlığı

Almanya ile AKP hükümeti arasında son dönemde yaşanan gerilimler, iktidar yanlısı medyayı rahatsız etti

Paylaş

AKP Hükümeti temsilcilerinin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başta Almanya olmak üzere Avrupa’da düzenlemeyi planladıkları etkinliklere Türkiye’deki baskılar ve Almanya’daki “Türklerin kutuplaştırması” gibi gerekçelerle izin verilmemesi iktidar yanlısı medyayı rahatsız etti. 

Yeni Şafak Gazetesi dün, “Hayırcıların patronu Almanya” manşetiyle çıkarak, “Evet” miting ve etkinliklerine izin verilmemesini “Referanduma açık müdahale” olarak nitelendirdi. Türkiye’deki ‘hayır’ kampanyalarına yönelik baskıları görmezden gelen gazete, Almanya’yı “Hayır cephesini organize eden ve yöneten ülke” ilan etti. Hükümetin her türlü anti demokratik karar ve uygulamasını alkışlayan gazetenin Almanya’nın tutumunu “Demokrasi ile bağdaşmaz” diyerek eleştirmesi de dikkat çekti.

AVRUPA ERDOĞAN’DAN KORKUYORMUŞ!

Benzer bir manşet yine iktidar yanlısı Star’dan geldi. “Avrupa Hayır Birliği” manşetiyle çıkan Star gazetesi, Almanya ve Hollanda’daki ‘evet’ mitingilerinin yasaklanmasına tepki gösterdi. Gazetenin spot başlıklarından birinin “Erdoğan korkusu saldı” olması dikkat çekerek, haberde “Alman sansürünü bakanlar çözecek” dedi.  (MEDYA SERVİSİ)

ÖNCEKİ HABER

10 cenazeden biri teşhis edildi

SONRAKİ HABER

28 yıl sonra cezaevinden çıkan oğluna kavuşan Semiha Tuğan hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa