İstanbul’un trafik çilesi başladı!

İstanbul’un trafik çilesi başladı!

İSTANBULLULAR için trafik çilesi bugün başladı. Geceyarısından itibaren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Haliç Köprüsü ve Ayamama Deresi’nde asfalt ve ıslah çalışmaları başlatıldı. 24 saat 3 vardiya sürecek çalışmalarda FSM’nin her etapta 3 şeridi kapatılacak ve çalışmalar 17 Eylül&r

İSTANBULLULAR için trafik çilesi bugün başladı. Geceyarısından itibaren Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Haliç Köprüsü ve Ayamama Deresi’nde asfalt ve ıslah çalışmaları başlatıldı. 24 saat 3 vardiya sürecek çalışmalarda FSM’nin her etapta 3 şeridi kapatılacak ve çalışmalar 17 Eylül’e kadar sürecek. İlk çalışma Avrupa Yakası’ndan Anadolu Yakası’na geçişte yapılacak. Karşı yönden ek şerit uygulaması yapılacak. Boğaziçi Köprüsü’nde ise bu yıl çalışma yapılmayacak.

FSM’DE ÜÇ ŞERİT

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde 4 aşamalı olarak yapılacak mastik asfalt üst yapı yenileme çalışmalarında; her aşamada bir yöndeki 3 şerit kapatılacak, kalan 5 şerit, bir istikamette 3 şerit, diğer istikamette 2 şerit olmak üzere trafik akışı sağlanacak. Köprünün çalışılan kısımları, geceli-gündüzlü kapatılması zorunlu olacak.

Haliç Köprüsü’nde ise 5 aşamalı olarak yapılacak mastik asfalt üst yapı yenileme çalışmalarında; ana köprüde çalışılırken ilave köprüler ile alternatif yollardan, ilave köprülerde çalışılırken ise ana köprü ile alternatif yollardan trafik akışı sağlanacak. Çalışmalar süresince metrobüs hattı sürekli açık tutulacak. Çalışmaların 15 günde bitirilmesi planlanıyor.

Ayamama Deresi ıslah çalışmalarının yapılacağı Mahmutbey batı kavşağında kapatılacak şeritler için servis yolları yapılacak ve mevcut yollar alternatif olarak kullanılacak. (İSTANBUL)


‘İSTANBUL TADİLATTAN ETKİLENECEK’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Fatih sultan Mehmet ve Haliç Köprüsü’ndeki tadilat çalışmasını hatırlatarak İstanbulluları uyardı. “İstanbul bu durumdan ciddi şekilde etkilenecek.” diyen Topbaş, vatandaşlardan mümkün olduğunca toplu taşıma araçlarını kullanmalarını istedi. Önem arz eden köprü ve yolların, inşa edildikten sonra da bakım ve onarımlarının yapılmasının gerekli olduğunu ifade eden Topbaş, “Bu tür süreçlerden, maalesef kent trafiği etkilenmekte. Biz, tabi ki İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldık. Burada sürücülerimize önemli sorumluluk düşüyor. Toplu taşıma araçlarını kullanarak veya birlikte araç kullanarak bu sıkıntıların üstesinden geleceğiz.” diye konuştu.

www.evrensel.net