İzmir'de ‘Tabii ki Hayır’ kampanyası

İzmir'de ‘Tabii ki Hayır’ kampanyası

İzmir’de birçok kurum ve kişinin bir araya gelerek kurduğu ‘Tabii ki Hayır’ isimli grup referandum çalışmalarını başlattı.

Başkanlık referandumundan hayır sonucunun çıkması için çalışmalar hızlanıyor. İzmir’de birçok kurum ve kişinin bir araya gelerek kurduğu ‘Tabii ki Hayır’ isimli grup halk toplantısı yapacak.

“‘Tabii ki HAYIR’ diyenler buluşuyor” başlığı ile yapılan toplantı 3 Mart Cuma günü 19.00’da Fuar Gençlik Tiyatrosu’nda gerçekleşecek. Grup tarafından toplantının içeriğine dair yapılan açıklamada, “Hayır diyenlere ve hayır’ı büyütmek için bir şey yapmak gerekli diyen herkese çağrı olduğu” belirtildi.

Grubun açıklaması şöyle: “Kullanılan dilin hedeflenen kitleye dokunabilmesi gerektiğine inanıyoruz. ‘Tabii ki Hayır’ kısıtlı bir çevreyi etkileyebilecek içerikten çok; halkın, kaybedenlerin, var olan durumla sorun yaşayanların gündelik dili üzerinden ‘Hayır’ı çoğaltacaktır. Hedef kitle; iktidar bloğunun çeperleridir. İşsiz kalan kararsızlardır, hayat pahalılığından bezen ama daha önce iktidarı desteklemiş emeklilerdir, pazardaki fiyatları görünce yıkılan yoksul halktır, gelecek umudu elinden alınan gençlerdir, baskı altındaki kadınlardır.” (İzmir/EVRENSEL)

www.evrensel.net