25 Şubat 2017 10:49

İstanbul öğleden sonra sağanak yağışlı olacak

Marmara, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Muğla, Amasya ve Giresun çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

Paylaş

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Marmara, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Muğla, Amasya ve Giresun çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, güney yönlerden Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli, Marmara’da yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünde yapılan son değerlendirmelere göre, yurdun kuzey ve batı kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları ile Muğla, Amasya ve Giresun çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ve Doğu Anadolu’da buzlanma ve don olayı ile yer yer pus ve sis görülecek. Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Rüzgar ise genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli, Marmara’da yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgar, güney yönlerden Marmara ve Kıyı Ege’de kuvvetli (30-60 km/sa), Marmara’da yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esecek. Kuvvetli rüzgar nedeniyle başta soba zehirlenmeleri ve ulaşımda aksamalar olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

MARMARA BÖLGESİ: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile zamanla bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esecek.

EGE BÖLGESİ: Parçalı, kıyı kesimleri yer yer çok bulutlu, Muğla çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar, kıyı kesimlerinde güney yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esecek.

AKDENİZ BÖLGESİ: Parçalı, yer yer çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu, zamanla kuzey kesimleri parçalı ve çok bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, akşam kıyı kesimleri ile gece saatlerinden sonra bölge geneli yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra Orta Karadeniz kıyıları ile Amasya ve Giresun çevreleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi ile Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ: Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde hafif buzlanma ve don ile yer yer sis ve pus hadisesi görülecek.

BAZI İLLERDE HAVA DURUMU

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı. (15)

İZMİR: Parçalı bulutlu. (19)

ADANA: Parçalı yer yer çok bulutlu. (20)

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu. (18)

ANKARA: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu. (16)

SAMSUN: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak. (24)

ERZURUM: Az bulutlu. (3)

DİYARBAKIR: Az bulutlu. (17) (ANKA)

ÖNCEKİ HABER

Humus'ta askeri üslere çifte intihar saldırısı: En az 15 ölü

SONRAKİ HABER

28 yıl sonra cezaevinden çıkan oğluna kavuşan Semiha Tuğan hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa