23 Şubat 2017 14:57

Şakran cezaevinde darp iddiası, Menemen cezaevinde kamera

İzmir’de Şakran 4 Nolu Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutukluların darbedildiği iddia edilirken, Menemen T Tipi Cezaevi’nde ise odalara kamera yerleştirildi.

Paylaş

İzmir Aliağa Şakran T4 Kapalı Cezaevi’nde siyasi tutukluların kaldığı odalara giren gardiyanların “Arama var” diyerek tutukluları darbettiği iddia edildi. Arama esnasında odaların dağıtıldığı ve tutukluların kişisel eşyaları ile kitaplarının yerlere atıldığı belirtilirken, gardiyanların tutuklara toplu halde saldırarak darbettikleri ileri sürüldü. 

ARAMA BAHANESİ İLE TUTUKLULARA DARP

24 yıldır cezaevinde olan hasta tutuklu Yılmaz Suncak cezaevi görüşünde ailesine cezaevinde yaşananları aktardı. Suncak’ın annesi Hazal Suncak, gardiyanların arama bahanesi ile koğuşlara girerek kendilerine saldırdıklarını aktardığını söyledi. Görüş esnasında gardiyanlar tarafından tutuklulara sözlü tacizde bulunulduğunu belirten anne Suncak, “Oğlumun görüşüne gittim. Oğlum görüşe 15 dakika geç geldi. Ne olduğunu sordum, o da ‘Gardiyanlar arama yaptıkları esnada bütün odaları ve kitaplarımızı dağıttı. Biz sesimizi etmedik buna rağmen bize küfür ve hakaret edip darp ettiler’ diyerek yaşadıklarını anlattı” diye konuştu.
Anne Suncak, cezaevi görüşüne gittiklerinde gardiyanların ailelere de sorun yarattığını ve sürekli ailelerin taciz edildiğini öne sürerek, oğlunun trioid kanseri olduğunu ve 6 aydır tedavisinin yapılmadığını dile getirdi. 

MENEMEN’DE ODALARA KAMERA YERLEŞTİRİLDİ

İzmir Menemen T Tipi Kaplı Cezaevi’nde tutuklular, aileleri aracılığıyla, hasta olan tutukluların hastaneye götürülmediğini ve odaların sıklıkla gerekçesiz değiştirildiğini aktardı. Ailelerine durumu anlatan tutuklular, odalara yerleştirilen kameralarla izlendiklerini ve dinlendiklerini aktardı. 

Konu hakkında görüştüğümüz cezaevi yeklileri ise herhangi bir bilgi veremeyeceklerini söyledi. (İzmir/DİHABER)

ÖNCEKİ HABER

Kayyımın kapattığı kreşin yerine Kuran kursu açıldı

SONRAKİ HABER

Dersim'de askeri aracın ezdiği 21 yaşındaki genç hayatını kaybetti

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa