15 Haziran 2012 13:03

TEDAŞ işçileri direnişte 105. günde

ÖDENMEYEN ücretlerini istemeleri nedeniyle işten atılan ve 104 gündür direnişte olan TEDAŞ işçileri ile dayanışma şenliği düzenlendi. Şenlikte TEDAŞ işçileri kazanana kadar mücadelelerine devam edeceklerini vurguladı.Adana Doğal Park amfi tiyatrosunda yapılan etkinliğe yaklaşık 700 kişi katıldı. Konuşmalar ile başlayan etki

TEDAŞ işçileri direnişte 105. günde
Paylaş

ÖDENMEYEN ücretlerini istemeleri nedeniyle işten atılan ve 104 gündür direnişte olan TEDAŞ işçileri ile dayanışma şenliği düzenlendi. Şenlikte TEDAŞ işçileri kazanana kadar mücadelelerine devam edeceklerini vurguladı.

Adana Doğal Park amfi tiyatrosunda yapılan etkinliğe yaklaşık 700 kişi katıldı. Konuşmalar ile başlayan etkinlikte söz alan Enerji-Sen Genel Başkanı Kamil Kartal, 104 gündür verdikleri mücadelede birçok kez gözaltı ve cezalara maruz kalmalarına rağmen yılmadıklarını ifade etti. Adana’da bulunan kurumlarında direnişe destek olduklarını söyleyen Kartal, bu direnişi zaferle sonuçlandıracaklarını belirtti. 15-16 Haziran ruhu ile TEDAŞ’ta direniş kazanacak şiarı ile yapılan etkinlikte daha sonra Hilmi Yarayıcı sahne aldı. Yarayıcı’nın ardından TEDAŞ direnişini anlatan bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Gece Ozan Irmak’ın sahne almasının ardından Bandista’nın hareketli ezgileri ile son buldu. (AdanaEVRENSEL)

Reklam
Reklamsız Evrensel için abone ol
ÖNCEKİ HABER

Sokağa döken sorunlar sürüyor

SONRAKİ HABER

Aspendos festivali ‘Turandot’ ile başladı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa
Evrensel Ege Sayfaları
EVRENSEL EGE

Ege'den daha fazla haber, röportaj, mektup, analiz ve köşe yazısı...