22 Şubat 2017 15:31

13 yaşındaki çocuğun 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı

Adana’da alışveriş için girdiği markette hırsızlık yaparken yakalanan 13 yaşındaki A. M’nin 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı.

13 yaşındaki çocuğun 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı

Paylaş

Adana’da alışveriş için girdiği markette hırsızlık yaparken yakalanan 13 yaşındaki A. M’nin hastanede yapılan muayenesinde 6 aylık hamile olduğu ortaya çıktı. A. M.  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kadın sığınma evine yerleştirildi.

Adana’nın Seyhan ilçesi Sucuzade Mahallesi'ndeki bir markete giren 3 kadının hırsızlık yapmak istediği iddia edildi. Kadınların durumundan şüphelenerek takip eden mağaza sahibi, A. M.'yi kapıda durdurdu. İşyeri sahibinin polis çağırmasıyla mağazaya gelen ekipler A. M’yi karakola götürüken, üzerinden kimlik çıkmayan A. M.'nin parmak izi incelemesinde yaşının 13 olduğu ortaya çıktı.

Sağlık kontrolü için götürüldüğü Adli Tıp Biriminde 6 aylık hamile olduğu anlaşılan A. M. Çocuk Şube Müdürlüğüne götürüldü. A. M, sosyal hizmet uzmanlarının yaptığı görüşmede, "Akrabam olan Ş. B. ile birbirimizi seviyorduk, ailelerimiz evlenmemize izin verdi. Yaşımız küçük olduğu için de nikah yapmadık" dedi. A. M. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı kadın sığınma evine yerleştirilirken Ş. B. hakkında, 'çocuğun nitelikli istismarı ve alıkoyma', A. m’nin ailesi hakkında ise 'küçük yaştaki mağdureyi evlendirmek' suçundan soruşturma açıldı. (Adana/DHA)
 

ÖNCEKİ HABER

Suriye ordusundan Halep’in güneybatısında sürpriz taarruz

SONRAKİ HABER

Liselere giriş sınavına yönelik 4. örnek soru kitapçığı yayımlandı

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa