Öve öve bitiremedikleri hastanede hemşire krizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım’ın öve öve bitiremediği Mersin Şehir Hastanesi'nde yaşanan hemşire krizi vatandaş kamerasına yansıdı.

Mersin'de 3 Şubat'ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım tarafından açılan Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nde yaşanan hemşire krizi vatandaş kamerasına yansıdı.

Bir yakınının tedavisi için şehir hastanesine giden 26 yaşındaki Hüseyin Ertaş, doktorun yönlendirmesi üzerine enjeksiyon bölümüne geçti. Bölümün olduğu kapıda yaklaşık 20 kişinin biriktiğini gören Ertaş, iddiaya göre hemşire olmadığı için, güvenlik görevlileri ile yaşanan tartışmaları cep telefonu ile görüntüledi. 30 dakika boyunca görevli hemşireyi beklediklerini iddia eden Ertaş, “Hasta olan baldızımı yeni açılan hastaneye götürdüm. Fiş alıp yeşil alana geçtiğimde, enjeksiyon bölümünde 'nerede bu hemşireler' diye tartışmalar başladı. Hiç hemşire yoktu bölümde. Güvenlik görevlileri geldi. tartışma büyüyünce hemşire geldi. Ameliyatlı bir kadına iğne vurulması gerekiyordu ama kadın acı içinde hemşire bekledi. Hemşireler de vatandaşlara bağırdı. Enjeksiyon bölümünde iğne yapacak hemşire yok. Bu nasıl bir ayıp” dedi.

Cep telefon ile çekilen görüntülerde, hemşire olmadığı için tepki gösteren vatandaşların yanına güvenlik görevlileri geliyor. Bir süre sonra konuşma tartışmaya dönüyor. Bazı vatandaşlar güvenlik görevlileri tarafından uzaklaştırılırken, bazı vatandaşlar da seslerini yükselterek görevlilere bağırmaya başlıyor.

HEMEN HEMŞİRE GÖREVLENDİRİLMİŞ

Şehir Hastanesi Başhekimi Recep Aydın ise gecikmenin hemen fark edildiğini ve olayın yaşandığı bölüme ek personel görevlendirildiğini söyledi. Aydın, “Olay,12 Şubat'ta yaşanmış. Hemşire bir sorunundan dolayı 15 dakika gecikmiş. Hemen ardından enjeksiyon ile ilgili eksikliğin farkına varıldığı için ikinci hemşireyi görevlendirmişiz” savunmasında bulundu. (DHA)

Son Düzenlenme Tarihi: 21 Şubat 2017 15:59
www.evrensel.net