Hekimlerden 3 Nisan mitingine destek

Hekimlerden 3 Nisan mitingine destek

ANKARA Tabip Odası (ATO), hekimler olarak güvencesiz çalışmayı ve taşeronluğu “İnsan sağlığına tehdit” olarak ele aldıklarını belirterek, emek örgütlerinin 3 Nisan günü Ankara’da yapacağı mitinge destek vereceklerini kaydetti.ATO, emek örgütlerinin 3 Nisan günü Ankara’da gerçekleştirecekleri

ANKARA Tabip Odası (ATO), hekimler olarak güvencesiz çalışmayı ve taşeronluğu “İnsan sağlığına tehdit” olarak ele aldıklarını belirterek, emek örgütlerinin 3 Nisan günü Ankara’da yapacağı mitinge destek vereceklerini kaydetti.

ATO, emek örgütlerinin 3 Nisan günü Ankara’da gerçekleştirecekleri mitinge ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, sermayenin krizden çıktığı ancak emekçilerin ise krizinin büyüdüğü vurgulanarak, “Çalışma hakkını örgütlü güçleriyle kullanabilen işçilere yer vermeyen bir ‘emek cehennemi’ ne sürükleniyoruz” denildi. Açıklama ayrıca hekimlerin güvencesiz çalışmayı ve taşeronluğu insan sağlığına tehdit olarak ele aldığı vurgulanarak, emek örgütlerinin 3 Nisan günü düzenleyeceği mitinge hekimlerin de katılacağı kaydedildi. (ANKARA)

www.evrensel.net