Polisten kaçan şüpheli ağır yaralandı

Polisten kaçan şüpheli ağır yaralandı

Zeytinburnu'da polisten kaçarken karayolunu geçmeye çalışan bir kişiye otomobil çarptı. Hırsızlık şüphelisi olduğu iddia edilen kişi ağır yaralandı.

İstanbul Zeytinburnu'da bir kişiye polisten kaçmaya çalışırken D-100 karayoluna atlayarak karşıya geçmeye çalıştığı sırada otomobil çarptı. Hırsızlık şüphelisi olduğu iddia edilen kişi ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Olay, sabaha doğru saat 05.00 sıralarında Zeytinburnu D-100 karayolunda meydana geldi. İddiaya göre, Güngören'de hırsızlık olayına karışan 3 şüpheli polis ekiplerini görünce kaçmaya başladı. Polis kaçan şüphelileri kovalaya başladı ve bir kişiyi yakaladı. Bu sırada şüphelilerden biri D-100 karayoluna çıkarak karşıya geçmeye çalıştı. Yoldan geçen bir otomobilin çarptığı kişi Metrobüs yoluna fırladı. şüpheli şahıs ağır yaralandı. Üçüncü şüpheli ise yolun karşısına geçerek izini kaybettirdi.

Durumu görenlerin ihbarı sonrası bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlileri yaralıya ilk müdahaleyi olay yerinde yaptı. Durumu ağır olduğu öğrenilen yaralı Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kovalamaca esnasında yakalanan şüpheli ise ifadesinin alınması için karakola götürüldü. Polis kaçan diğer şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. (DHA)

www.evrensel.net