18 Şubat 2017 12:29
Son Düzenlenme Tarihi: 18 Şubat 2017 15:30

SES Adana Genel Kurulu: Dimdik ayakta duracağız

SES Adana Şubesinin Genel Kurulunda konuşan Eş Başkan Gülşen Topal: AKP iktidarı karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. 

SES Adana Genel Kurulu: Dimdik ayakta duracağız

Paylaş

SES Adana Şubesinin 9’uncu Olağan Genel Kurulu başladı. Muzaffer Yüksel başkanlığında tek liste ile gidilen genel kurulda açılış konuşmasını yapan SES Adana Şube Eş Başkanı Gülşen Topal, OHAL sürecine tepki göstererek, ihraçlarla engellenmeye çalışılan SES'in susmayacağını ifade etti.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Meclisin bypass edildiği, OHAL KHK'leri ile kendisi ve bir çok KESK üyesinin yaşadığı gibi muhalif olanların ihraç edildiği bir dönemde genel kurula gittiklerini ifade eden Topal, AKP'nin tek adam diktatörlüğünü pekiştirmek için kendisine muhalif olanları baskı politikaları ile susturmaya çalıştığını söyledi. Topal, "Hukuksuzluğu kurala dönüştüren, antidemokratik uygulamaları demokrasi diye yutturmaya çalışan AKP iktidarı karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz" dedi.

TÜMER: REFERANDUMDAN UMUTLUYUZ

Genel Kurul'da söz alan CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, referandumla ilgili umutlu olduğunu dile getirerek, “Çatı olmak gibi bir derdimiz yok. Her renk kendi içinde açsın, kendi rengi ile mücadele etsin. Bunun mücadelesini veriyoruz. Gelecek günlerde çok umutluyuz. Sizler bize umut oldunuz” dedi.

Genel Kurul sonucunda yönetim Muzaffer Yüksel, Sibel Yıldız, Belgin Işık, Mustafa Bucak, Faruk Onuk, Nedim Sedefoğlu ve Haşim Çağrı'dan oluştu. (Adana/EVRENSEL)

ÖNCEKİ HABER

Kapadokya'da sıcak hava balonu kazası: 1 ölü

SONRAKİ HABER

AKP'nin Osmaniye Düzce Tokat ve Amasya belediye başkan adayları

Sefer Selvi Karikatürleri
Evrensel Gazetesi Birinci Sayfa