İşlerini geri isteyen kamu emekçileri gözaltına alındı

İşlerini geri isteyen kamu emekçileri gözaltına alındı

Aydın kent meydanında OHAL'in kaldırılması, KHK'lerin iptali ve işlerine dönmek için imza toplayan kamu emekçileri gözaltına alındı.

Aydın kent merkezinde bulunan meydanda OHAL'in kaldırılması, KHK'lerin iptali ve işlerine dönmek için imza toplayan kamu emekçileri gözaltına alındı.

Devlet hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen 9 kişinin Efeler Polis Merkezi'ne götürdüğü öğrenildi. 

Konu ile ilgili açıklama yapan kamu emekçileri, "Dün halkımızın yoğun ilgisini hazmedememiş olmalılar ki bugün valilik eylemimizi yasaklamış. Keyfi yasaklamalara boyun eğmeyeceğimizi herkesin bilmesini isteriz. Hem hukuksuz ihraç edeceksiniz hem de işimize sahip çıkmamızı yasaklayacaksınız. Yok öyle yağma! 

Bizler, soruları çalarak veya birilerinin torpiliyle kamu çalışanı olmadık. Yıllarca emek verdik, fedakârca çalıştık. Alınterimizle, onurumuzla buralara geldik. Bize alanları yasaklayamazsınız. Demokratik tepkimize engel olamazsınız. Halkımızı her gün saat 15:00'de kent meydanında öğretmenine, doktoruna, hemşiresine, akademisyenine sahip çıkmaya çağırıyoruz"dediler. (Aydın/EVRENSEL)

Son Düzenlenme Tarihi: 15 Şubat 2017 17:10
www.evrensel.net

1 yorum yapılmış

  1. sadık 8 ay önce Yanıtla  /  Beğendim 0  /  Beğenmedim 0

    KESK ancak böyle ayağa kalkabilir, meşhur adı var kendisi yok olan destekçileri ile salonda açıklamalar yaparak, höt deyince binaya kaçan yöneticilerle bir şey olmayacağını görmeliler. Halen umutluyuz...

Yorum yapın

Yorum yapmak için üyelik gerekmemektedir. Yorumlar, editörlerimiz tarafından onaylandıktan sonra yayınlanır. Konuyla ilgisi olmayan, küfür içeren, tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.