Soda grevi 26. gününde

Soda grevi 26. gününde

SODA Sanayi ve Kromsan işletmelerinde çalışan işçilerin grevi 26. gününü geride bıraktı. Petrol-İş Sendikasının toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlayamaması üzerine greve çıkan işçiler, talepleri kabul edilene kadar mücadeleyi bırakmayacaklarını kaydetti.Grevin 26. gününde işçile

SODA Sanayi ve Kromsan işletmelerinde çalışan işçilerin grevi 26. gününü geride bıraktı. Petrol-İş Sendikasının toplusözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlayamaması üzerine greve çıkan işçiler, talepleri kabul edilene kadar mücadeleyi bırakmayacaklarını kaydetti.

Grevin 26. gününde işçileri ziyaret eden Petrol-İş Genel Başkanı Mustafa Öztaşkın, “Siz burada bir tarih yazıyorsunuz. Bir grevin nasıl yürütüleceğini, önce işverene sonra dosta düşmana gösterdiniz. Sizin bu kadar direneceğinizi işveren tahmin bile edemiyordu. İşveren sizin mücadelenizi görmüyor, sizin sesinizi duymazdan geliyor. Bizler sizin kararlılığınızı o görmeyen gözlere duymayan kulaklara duyuracağız” dedi.
Hakları olanı istediklerini belirten Öztaşkın, gece çalışma primini, ücret zammını, vardiya primini ve işe giriş ücreti konularındaki talepleri karşılanana kadar mücadeleye devam edeceklerini söyledi. Öztaşkın, grevin bitmesi için işverenin masaya gelmesi gerektiğini dile getirdi.

Petrol-İş Mersin Şube Başkanı Murat Marangoz ise grevci işçileri yalnız bırakmayan emek dostlarına teşekkür etti. (Mersin/EVRENSEL)

www.evrensel.net