Bedir'in başarısı Nemutlu ailesini de sevindirdi

Bedir'in başarısı Nemutlu ailesini de sevindirdi

EYOF'ta kayakla atlamada 4. olan Muhammed Ali Bedir'in başarısı 17 yaşında hayatını kaybeden Aslı Nemutlu'nun ailesini de sevindirdi.

Erzurum'da Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF) kayakla atlamada yarışan Aslı Nemutlu Genç Sporcular Spor Kulübü üyesi Muhammed Ali Bedir, 4’üncü oldu. 17 yaşında hayatını kaybeden Milli Kayakçı Aslı Nemutlu için yarışan Bedir’in başarısı, ölen genç sporcunun ailesini de sevindirdi.

Muhammed Ali Bedir’e destek için Aslı’nın annesi Ayşe Elerman Nemutlu ve babası Ahmet Metin Nemutlu Erzurum’a geldi.

Aslı Nemutlu Genç Sporcular Spor Kulübü’nü üç yıl önce kurduklarını anımsatan baba Ahmet Metin Nemutlu, 15 sporcuları bulunduğunu belirtti. Kızları Aslı’yı çok sevdiği kayakta kaybettiklerini hatırlatan Nemutlu, şunları söyledi: “Kulübümüzde Muhammed Ali'nin dışındaki sporcularımızdan 8’i altyapıda yetişiyor. Diğer 6 sporcumuz da Kayseri’de Alp Disiplini etap yarışlarında birincilik, ikincilik ve üçüncülük elde etti. Sporcularımızın çoğu ilk kez şehir dışına çıkma imkanı buldu. Hem bu sporcularımıza hem de Muhammed Ali Bedir’e destek için Erzurum'a geldik. Aslı’yı da bu pistlerde kaybettik. Aslı’yı unutmayacağız. Onun için kurduğumuz spor kulübü Aslı’nın adını yaşatacak.” (Erzurum/DHA)

www.evrensel.net